Установи розпорядників бюджетних коштів у процесі своєї діяльності можуть реорганізуватись (зливатись, поділятись, перетворюватись) або ліквідуватись. Однак незважаючи на зміни, які відбуваються в організації, замовникам необхідно вести свою закупівельну діяльність та виконувати договірні зобов’язання.
У цій статті розглянемо, що робити з укладеними договорами замовнику, якщо в процесі їх виконання відбулася реорганізація установи, та як це вплине на вже зареєстровані договори в органах Державної казначейської служби України (далі — Казначейство).
Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) договір про закупівлю — це господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару. Замовниками є юридичні особи, визначені частиною 1 статті 2 Закону.
Частиною 1 статті 104 Цивільного кодексу України передбачено, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов’язки переходять до правонаступників.
Передача договірних зобов’язань замовника у випадку його реорганізації
Договори про закупівлю, що укладаються за результатами проведених процедур закупівлі та спрощених закупівель відповідно до Закону, є обов’язковими для виконання їх обома сторонами. Відповідно...