Строк дії договору про COVID-закупівлю

Анастасія Матвійчук
1652
15 Червня 2021
Строк дії договору про COVID-закупівлю
1652
15 Червня 2021

Україна відмітила сумну річницю загальнонаціонального карантину у зв’язку з пандемією коронавірусної хвороби (COVID-19), однак до перемоги над пандемією ще далеко. Тож актуальним залишається питання, на який строк правомірно укласти договір про закупівлю товарів, робіт чи послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19) на території України (далі — договір про COVID-закупівлю)?

Для початку нагадаємо, що договір про COVID-закупівлю укладається відповідно до Порядку проведення закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19) на території України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2020 № 225 (з наступними змінами та доповненнями, далі — Порядок № 225 та Постанова № 225 відповідно).

Зверніть увагу: станом на червень 2021 року як Порядок № 225, так і пункт 3-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон про закупівлі), який виключає COVID-закупівлі зі сфери дії цього Закону, носять безстроковий характер, тобто діятимуть, допоки не буде прийнято рішення про визнання їх такими, що втратили чинність.

Порядок № 225 застосовують лише замовники публічних закупівель (у розумінні Закону про закупівлі), причому лише за умови, що...

COVID-19

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час карантину пов'язаного з COVID-19