ПДВ у COVID-закупівлях: коли враховуємо та яким чином

Тетяна Руденко
1070
5 Січня 2022
ПДВ у COVID-закупівлях: коли враховуємо та яким чином
1070
5 Січня 2022

Питання читача

  • Доброго дня! Потрібна думка експерта: ПДВ у COVID-закупівлях враховується чи ні? Якщо так, то в яких закупівлях і де передбачати відповідні умови? У проєкті договору про закупівлю чи специфікації?

Відповідь експерта

  • Доброго дня! Податок на додану вартість (ПДВ) — це непрямий податок, який входить у ціну товарів (робіт, послуг) та сплачується покупцем (замовником), але його облік та перерахування до державного бюджету здійснює продавець (податковий агент). Загалом, ПДВ — непрямий податок, який є частиною новоствореної вартості товарів (робіт, послуг), яка формується на кожному етапі виробництва, обігу та включається до ціни товару і сплачується кінцевим споживачем.

У результаті використання податку на додану вартість ліквідується каскадний ефект (кумулятивний) системи оподаткування. ПДВ є податком на внутрішнє споживання продукції, який при цьому є надбавкою до ціни товарів (робіт, послуг), які споживаються на митній території України.

З початку пандемії гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, було прийнято ряд нормативно-правових актів, що мали на меті, зокрема, забезпечити швидке та безперешкодне  придбання замовниками, в першу чергу закладами охорони здоров’я, товарів робіт та послуг, що необхідні для боротьби з пандемією.

Це, зокрема, Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (Закон № 530), Закон України...

COVID-19

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час карантину пов'язаного з COVID-19