Чи можна за результатами допорогової закупівлі укласти договір після 19.04.2020 року?

Крістіна Бєлякова
4018
18 Квітня 2020
Чи можна за результатами допорогової закупівлі укласти договір після 19.04.2020 року?
4018
18 Квітня 2020

Питання: Замовником 16.04.2020 року було оголошено допорогову закупівлю на придбання продуктів харчування на суму 65 тис. грн. Чи можна буде за результатами такої закупівлі укласти договір після 19.04.2020? Чи потрібно заново з 19.04.2020 проводити спрощену закупівлю?

Відповідь: По-перше, згідно з пунктом 5 Прикінцевих та перехідних положень нового нової редакції Закону України «Про публічні закупівлі», що вводиться в дію 19.04.2020 IX (далі – новий Закон), процедури закупівель товарів, робіт і послуг, розпочаті до введення в дію цього Закону, завершуються відповідно до порядку, що діяв до введення в дію цього Закону. Допорогова закупівля не є процедурою закупівлі в розумінні Закону про публічні закупівлі.

По-друге,  згідно з пунктом 6 Прикінцевих та перехідних положень нового Закону договори про закупівлю, укладені у порядку та на умовах, установлених до введення в дію Закону, виконуються в повному обсязі до закінчення строку, на який такі договори були укладені. Зміни до таких договорів вносяться у порядку та на умовах, встановлених до введення в дію цього Закону. Отже в даному випадку, якщо говорити про допорогову закупівлю, договір по ній необхідно укласти до 18.04.2020 включно, щоб виконувати умови установлені до введення в дію нового Закону.

По-третє згідно з пунктом 6 частини 1 статті 1 нового Закону  договір про закупівлю – господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару.

По-четверте, згідно з пунктом 28 частини 1 статті 1 нового Закону спрощена закупівля – придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 і 2 частини першої статті 3 Закону.

Крім того Уповноважений орган за посиланням надавав відповідь на схоже питання і відповів, що сфера застосування нової редакції Закону встановлена статтею 3 нової редакції Закону. Згідно з пунктом 25 частини першої статті 1 нової редакції Закону публічна закупівля (далі – закупівля) – придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому цим Законом. Разом з тим відповідно до пункту 6 частини першої статті 1 нової редакції Закону договір про закупівлю – господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару. Отже, у разі якщо суб’єктом, який є замовником у розумінні нової редакції Закону, з 19.04.2020 передбачено придбання товарів, робіт або послуг, така закупівля здійснюється відповідно до вимог нової редакції Закону, керуючись вартісними межами, визначеними статтею 3 нової редакції Закону.

Враховуючи вищевикладене, у разі якщо замовник не встиг з певних причин укласти договір про закупівлю за результатами допорогової закупівлі до 18.04.2020 включно, йому слід відмінити таку допорогову закупівлю та керуючись вартісними межами, встановленими у частині 1 статті 3 Закону, проводити спрощену закупівлю або укладати договір про закупівлю без використання електронної системи закупівель у випадках, передбачених у частині 7 статті 3 Закону. Зауважимо, що викладене повною мірою стосується і тих замовників (як правило, з числа великих підприємств – спецзамовників), які запровадили внутрішні процедури/правила відбору постачальників у т.зв. допорогових закупівлях: жодні локальні акти підприємства не можуть змінити вимоги закону, такі акти повинні бути своєчасно приведені у відповідність до чинного законодавства, а якщо ні – то застосовуються лише в частині, що не суперечить чинному законодавству.  А тому: якщо замовник не встиг укласти (підписати) договір, для якого за правилами ще чинного сьогодні Закону про публічні закупівлі, достатньо було лише оприлюднити відповідний звіт про його укладення, до 18.04.2020 включно, то починаючи з 19.04.2020 такий договір має укладатися відповідно до нової редакції Закону про публічні закупівлі. 

Також зверну увагу на альтернативу спрощеним закупівлям використання електронного каталогу. З 19.04.2020 для його використання також є перешкоди, оскільки станом на 17.04.2020  не затверджено структуру, порядок формування та використання електронних каталогів, які  визначає Кабінет Міністрів України. Детальніше про це читайте у публікації «Закупівлі через Prozorro Market за новим Законом. Які є перешкоди»

Детально про закупівлі  без використання електронної системи закупівель читайте в наступних статтях:

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель