Можливість закупівлі додаткових аналогічних робіт після укладення основного договору за переговорною процедурою

Ірина Биковська
1548
16 Травня 2020
Можливість закупівлі додаткових аналогічних робіт після укладення основного договору за переговорною процедурою
1548
16 Травня 2020

Питання від читача

— Добрий день! Звертаємось з проханням надати роз’яснення з наступного питання. Нами укладено договір на реконструкцію каналізаційного колектору у 2019 році за вимогами старої редакції Закону України «Про публічні закупівлі». На даний час роботи з реконструкції каналізаційного колектору не завершені, договір не закрито. Однак виникла необхідність у закупівлі додаткових аналогічних робіт у того самого учасника на суму 2 млн грн., що не перевищує 50 % ціни основного договору про закупівлю. Виникає питання чи можемо ми у даному випадку провести переговорну процедуру на закупівлю додаткових аналогічних робіт у того самого учасника за новим Законом, адже основний договір був укладений за процедурою відкриті торги за старою редакцію Закону. Дякуємо! Як діяти в такій ситуації?

Відповідь експерта

— Добрий день!  Відповідно до частини другої статті 40 Закону України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) у редакції, що діє з 19.04.2020, переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток зокрема у разі,  якщо після укладення договору про закупівлю у замовника виникла необхідність у закупівлі додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника. Можливість і умови таких додаткових робіт чи послуг можуть бути передбачені в основному договорі про закупівлю, який укладений за результатами проведення тендера. Закупівля додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника здійснюється протягом трьох років після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість таких робіт чи послуг не перевищує 50 відсотків ціни основного договору про закупівлю, укладеного за результатами проведення тендера.

Ураховуючи зазначене, у разі відповідності наявних у замовника умов закупівлі вимогам, визначеним Законом, а саме якщо основний договір про закупівлю укладено за результатами проведення тендера, з моменту укладання основного договору не пройшло 3 роки а також вартість необхідних додаткових аналогічних робіт чи послуг не перевищує 50% вартості основного договору про закупівлю, замовник може здійснити закупівлю додаткових аналогічних робіт чи послуг у учасника, з яким було укладено основний  договір про закупівлю робіт чи послуг, за переговорною процедурою закупівлі відповідно до пункту 5 частини другої статті 40 Закону.

Закупівля робіт

Публікації, тематикою яких особливості здійснення закупівель робіт

    Приєднуйся до авторів
    load
    Реєстрація
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    В особистий кабінет
    load
    Відновлення паролю
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    Вітаємо!
    Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель