Наслідки несвоєчасного внесення замовником змін у договір щодо зменшення ціни за одиницю товару

Микола Павленко
593
26 Грудня 2019
Наслідки несвоєчасного внесення замовником змін у договір щодо зменшення ціни за одиницю товару
593
26 Грудня 2019

На основі Постанови Північного апеляційного господарського суду від 03 липня 2019 року у справі № 910/17424/18

Певна частка укладених замовниками договорів забезпечує їхні постійні потреби. До таких договорів належать, зокрема, договори із закупівлі енергоносіїв, ціни на які періодично змінюється. Зміна ціни відбуваються як у бік збільшення, так і в бік зменшення. Зважаючи на приписи статті 3 Закону, що закупівлі здійснюють з максимальною економією та ефективністю, за аналогією договір теж потрібно виконувати за цими ж принципами. А тому замовник повинен відслідковувати коливання цін на ринку та в разі їх зниження ініціювати внесення змін до договору про закупівлю.

У даному судовому рішенні замовник намагається через суд стягнути з постачальника збитки, які виникли через незниження ціни.

У грудні 2018 року замовник (далі — Позивач) звернувся у Господарський суд міста Києва з позовом до постачальника (далі — Відповідач) про стягнення 239 248,29 грн, у тому числі 234 264,28 грн збитків та 7 047,65 грн пені, штрафних санкцій та інфляційних втрат коштів.

Позовні вимоги мотивовані тим, що між сторонами було укладено два договори на закупівлю природного газу від 24.01.2017, однак Відповідач порушив істотні умови договорів стосовно збільшення вартості природного газу, що призвело до збільшення видатків з бюджету. У результаті цього державі в особі Позивача...

Групи закупівель

Публікації щодо практики закупівель згруповані з акцентом на певну сферу закупівель (галузь / специфіку предмета закупівлі)

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель