Беручи участь у закупівлях, не забудьте про Clarity Project

Маргарита Сур
4695
13 Вересня 2021
Беручи участь у закупівлях, не забудьте про Clarity Project
4695
13 Вересня 2021

Prozorro — це база даних, що містить величезну кількість інформації, яку не зможе охопити жоден людський мозок, та і, зрештою, не повинен. Але працювати з нею необхідно багатьом: і замовнику, і досвідченому учаснику, й учаснику-початківцю. Завдяки модулям аналітики та їх сервісам стало можливим швидко знайти потрібну інформацію та здійснити перевірку будь-якого учасника системи.

Особисто мені та моїм колегам з майданчика Українська універсальна біржа дуже імпонує система аналітики Clarity Project. Вона проста, зручна і навіть у безкоштовній версії (!) дає можливість знайти потрібну інформацію буквально в кілька кліків.

Сервіс Clarity Project легко опанувати початківцю, він зручний у повсякденному використанні, допомагає здійснити мініаналіз конкурента, контрагента чи замовника. Я часто демонструю його під час своїх презентацій на навчальних семінарах по роботі з системою Prozorro, щоб показати учасникам лайфхаки з пошуку корисної інформації. Крім того, ця платформа вміє шукати тендери й аукціони в електронній системі закупівель, дані про учасників та замовників, переглядати скарги, відслідковувати зв’язки між компаніями, пов’язаних осіб, оцінювати ступінь ризиків закупівлі та будувати графіки.

Модуль черпає інформацію з багатьох відкритих державних джерел. Єдиним мінусом безкоштовної версії, на мій погляд, є те, що цей модуль аналітики «підвисає», але це зовсім не критично, зважаючи на плюси.

У своїй роботі я часто досліджую пов’язаність компаній між собою. І найпростіше відслідкувати зв’язки між учасниками закупівель саме в Clarity Project. Розглянемо покроково, як це зробити.

Крок 1. Переходимо за посиланням і на загальній сторінці в розділі «Пошук по реєстрах» обираємо закладку «Організації» (Рис. 1).

Рис.1

Рис. 1 Крок 2. Прописуємо код ЄДРПОУ компанії, яку хочемо промоніторити, і натискаємо клавішу «Шукати». Система знаходить компанію та одразу показує адресу її реєстрації. Щоб перейти на наступну сторінку, потрібно натиснути на код ЄДРПОУ, який виглядає як посилання (Рис. 2).

Рис.2

Цей модуль надає стислу інформацію про фірму в різних напрямах: назву (повну та скорочену), код ЄДРПОУ, тип учасника, контактну особу, адресу, дату реєстрації. Тобто вона дозволяє скласти резюме на компанію-конкурента або того учасника, якого потрібно перевірити.

Можна дізнатися такі дані: кількість участей в тендерах, які з них стали переможними, з якими замовниками. Крім цього, бачимо інформацію про участь у конкурентних та неконкурентних процедурах, торги, що були відмінені, кількість підписаних договорів та на яку суму, скарги і їхні результати (Рис. 3).  

Рис.3

Щоб відслідкувати зв’язки компанії за різними показниками, натискаємо на «Зв’язки» в однойменній закладці (Рис. 4).

Рис.4

Отримуємо інформацію про зв’язки учасника закупівель у вигляді цікавого графіка (Рис. 5). Він оформлений рисочками, які позначають причетність компанії за різними критеріями, а кружечки — це самі критерії. За бажанням ці ж дані можна переглянути у вигляді списку.

Рис.5

Система аналітики Clarity Project дає можливість встановити пов’язаність підприємства з іншими представниками бізнесу за адресою реєстрації юридичної особи, директором, власником чи бенефіціаром, а також за контактними особами, телефонами, електронними поштами. Ба більше, система може показати і колишніх керівників підприємства (Рис. 5).

Часом можна зустріти неймовірну кількість зв’язків фірми, які важко розпізнати навіть на графіку в Clarity project. Приклад — на  Рис. 6.

Рис.6

На Рис. 7 показані зв’язки за контактними особами. Наприклад, спочатку менеджер працював у компанії, обраній для прикладу, а потім перейшов до іншої. І так відбувалось кілька разів. І от саме цих колишніх менеджерів (позначені червоними стрілками) ми можемо спостерігати на графіку системи Clarity Project.

Рис.7

Натиснувши клавішу «Пов’язані особи» в розділі «Зв’язки», можна переглянути дані щодо всіх пов’язаних осіб більш детально у вигляді списку (Рис. 8). Або ж можна скористатись фільтрами для пошуку за одним або кількома критеріями. По кожній людині зі списку за потреби можна переглянути інформацію окремо. До речі, зеленим кольором позначені компанії, які є активними учасниками в Prozorro, а сірим — ті, що не зареєстровані в системі. Зв’язки з ними не беруться до уваги в аналізі пов’язаності, і вони не можуть бути причиною спотворення результатів торгів.

Рис.8

А тепер перевірте свою компанію через цей сервіс, чи всі дані відображаються правильно? Якщо бачите розбіжності, варто виправити інформацію у своєму персональному кабінеті на майданчику. Можливо, у вас змінився працівник чи телефон, а може, електронна скринька тощо. Зробіть це для власного спокою, аби бути впевненим у точності відображення інформації, і що не буде жодних підстав зв’язку вашої компанії та компанії-конкурента.

Висновок

Clarity Project — це модуль аналітики відкритих даних, який інтегрує близько 120 реєстрів з практичною інформацією про компанії та людей. Ця система незамінна в щоденному використанні представниками бізнесу для проведення мінідосліджень конкурентів та контрагентів. Вона має зручний функціонал і не потребує спеціального навчання щодо роботи з нею. Натомість акумулює та генерує відомості, необхідні для аналізу компанії та прийняття важливих рішень. Рекомендую і вам спробувати скористатися цим зручним сервісом для формування прозорого простору державних закупівель.

Також читайте на порталі RADNUK.COM.UA такі корисні матеріали:

Гід для новачків

Перші кроки до успішної участі в публічних закупівлях

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО