Найголовніше за тиждень (до 27.12.2024)

Катерина Плашенко
61
28 Грудня 2024
Найголовніше за тиждень (до 27.12.2024)
61
28 Грудня 2024

Підсумуємо найважливіші події тижня у сфері закупівель. Розглянемо десяті зміни до особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану, що затверджені постановою КМУ від 11.11.2022 № 1275, які набули чинності 24.12.2024, поговоримо про продовження договору на 20 % шляхом укладання додаткових угод до договору про закупівлю, яким чином «сумувати» закупівлі протягом року, у які строки оприлюднювати договір про закупівлю, укладений згідно з пунктом 13 Особливостей з врахуванням норм «прозорого будівництва», та як закупити доступ до Радника шляхом запиту пропозицій постачальників в е-каталозі.

  • 24.12.2024 набули чинності десяті зміни до особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану, що затверджені постановою КМУ від 11.11.2022 № 1275. Змінами, зокрема, передбачено, що безпілотні системи та засоби радіоелектронної боротьби, які були кодифіковані як предмет постачання та введені до штатів і табелів відповідно до Порядку реалізації експериментального проекту щодо здійснення оборонних закупівель безпілотних систем, засобів радіоелектронної боротьби та активних засобів протидії технічним розвідкам вітчизняного виробництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2023 № 256, та Порядку здійснення закупівлі безпілотних систем, засобів радіоелектронної боротьби тактичного рівня вітчизняного виробництва та їх складових частин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2022 № 1275, не потребують повторного проходження процедури кодифікації та реєстрації штатно-табельного предмета. Детально про зміни — у статті «24.12.2024 набули чинності десяті зміни до Постанови № 1275».
  • Особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178, передбачена можливість внесення змін до істотних умов договору про закупівлю, а саме дія договору про закупівлю може бути продовжена на строк, достатній для проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі на початку наступного року в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю, укладеному в попередньому році, якщо видатки на досягнення цієї цілі затверджено в установленому порядку. У матеріалі «Укладання додаткових угод в обсязі 20 % на 2025 рік: крайній строк та приклади» задля продовження договору про закупівлю на 20 % рекомендуємо замовнику підготувати дві додаткові угоди.
  • Для уникнення трактувань щодо можливого порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі, оприлюднення договору про закупівлю (зокрема, й документів, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси у машинозчитувальному форматі у разі оприлюднення згідно з абзацом 2 частини 1 статті 41 Закону) може бути забезпечене замовником у строк, встановлений пунктом 10 частини 1 статті 10 Закону, а саме протягом трьох робочих днів з дня його укладення. Детальніше — у статті «У які строки оприлюднюємо договір, враховуючи зміни щодо „прозорого будівництва“?».
  • Яким чином «сумувати» закупівлі протягом року? Як правильно визначати код предмета закупівлі із застосуванням показників цифр основного словника національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник»? Розказали у статті «Як додавати вартості закупівель — показуємо на прикладах».

Покрокову інструкцію щодо закупівлі доступу до порталу «Радник у сфері публічних закупівель» шляхом запиту пропозицій постачальників в електронному каталозі Prozorro Market навели у матеріалі «Як закупити доступ до Радника шляхом запиту пропозицій постачальників в е-каталозі (Prozorro Market) на майданчику Zakupivli.pro». Також у статті наведені корисні зразки документів щодо цього. Пропонуємо скористатися шпаргалкою УО щодо продовження договору в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю.

Уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО