Згідно з Інструкцією застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України 12.03.2012 № 333, економічна класифікація видатків бюджету призначена для розмежування видатків бюджетних установ та одержувачів бюджетних коштів за економічними характеристиками операцій, які здійснюються відповідно до функцій держави та місцевого самоврядування. Видатки на проведення публічних закупівель здійснюються за відповідними кодами економічної класифікації видатків бюджету залежно від економічної суті платежу. Такі коди ми звикли називати КЕКВ. Згадані коди діляться на поточні (код 2000), капітальні (код 3000) та нерозподілені (код 9000) видатки.
Наказом МФУ «Про бюджетну класифікацію» від 14.01.2011 № 11 затверджено економічну класифікацію видатків бюджету, де перелічені відповідні коди.
Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 4 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII у річному плані повинен міститися, зокрема, код економічної класифікації видатків бюджету (для бюджетних коштів).
Законодавством у сфері публічних закупівель визначено зазначення КЕКВ лише в плані закупівлі і тільки у випадку закупівлі за бюджетні кошти. Уповноваженій особі при формуванні річного плану слід уважно вказувати такий код, адже органи Державної казначейської служби України звертають увагу на інформацію плану при реєстрації договорів про закупівлю. Всю іншу роботу з кодами умовно можна назвати турботою бухгалтерів.
Для кращого розуміння ролі цих кодів у публічних закупівлях рекомендую перелік корисних посилань щодо використання КЕКВ у публічних закупівлях за статтями порталу RADNUK.COM.UA:
- «Те, що повинна знати уповноважена особа про застосування кодів економічної класифікації видатків (КЕКВ)», у якій автор роз’яснив значення КЕКВ;
- «Помилка в КЕКВ: як бути?», де наведено приблизний алгоритм дій у випадку зазначення неправильного коду;
- «Планування однієї закупівлі за декількома КЕКВ», що показує нам нюанс планування за декількома КЕКВ;
- «Торги по КЕКВ 3110, однак за результатом аукціону закупівля підпадає під КЕКВ 2210: дії замовника», де показано нюанс подій, який може виникнути під час проведення конкурентної закупівлі.
Своєю чергою, в рамках щотижневого опрацювання розміщених зразків документів за різними категоріями, доповнено категорію «Особливості 1178 (електроенергія)» розділу «Електрична енергія» та встановлено актуальність інших зразків цієї категорії.