Найголовніше за тиждень (до 15.03.2024)

Лілія Груздо
986
16 Березня 2024
Найголовніше за тиждень (до 15.03.2024)
986
16 Березня 2024

Як завжди, фахівці групи компаній «Радник» детально розбиралися з нюансами та тонкощами здійснення публічних закупівель та із задоволенням діляться з нашими передплатниками найголовнішим за тиждень. Цього тижня зібрали для вас добірку корисних і цікавих статей про таке.

  • Відповідно до частини 3 статті 653 Цивільного кодексу України у разі зміни або розірвання договору зобов’язання змінюється або припиняється з моменту досягнення домовленості про зміну або розірвання договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни. Якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов’язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили. Як правильно передбачити спосіб та умови розірвання договору, детально описали у статті «Розірвання договору за згодою сторін та в односторонньому порядку: відмінності, порядок та як бути з Казначейством».
  • Постанова Кабінету Міністрів України від 09.02.2024 № 131, якою внесені зміни до Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), встановлює, що вона набирає чинності з дня її опублікування, крім підпунктів 1, 2, 4 і 5 пункту 2 змін, затверджених цією постановою, які набирають чинності через 30 днів з дня опублікування цієї постанови. Постанову № 131 офіційно оприлюднено 13.02.2024. Тому деякі зміни до Особливостей набули чинності з 13.02.2024, а зміни в частині обов’язковості застосування електронного каталогу за певних умов набули чинності саме 14.03.2024. Детальний огляд умов здійснення закупівель відповідно до нововведень наводимо у статті «Замовникам приготуватись! З 14.03.2024 запроваджено обов’язковість використання е-каталогу в окремих випадках».
  • Замовник у тендерній документації обов’язково зазначає інформацію про прийняття чи неприйняття до розгляду тендерної пропозиції, ціна якої є вищою, ніж очікувана вартість предмета закупівлі, визначена замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів. Якщо замовник зазначає в тендерній документації про прийняття до розгляду тендерної пропозиції, ціна якої є вищою, ніж очікувана вартість предмета закупівлі, визначена замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів, він повинен зазначити про прийнятний відсоток перевищення ціни тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі над очікуваною вартістю предмета закупівлі, визначеної замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів. А як щодо зазначення безпосередньо очікуваної вартості в тендерній документації? Вичерпну відповідь на це питання отримаєте, ознайомившись зі статтею «Чи обов’язково в тендерній документації зазначати очікувану вартість предмета закупівлі».
  • 23.02.2024 набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 18.01.2024 № 23 (далі — Наказ № 23), яким внесено зміни до Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.06.2012 № 758 (далі — Порядок № 758). Наказом № 23 передбачено викласти Порядок № 758 у новій редакції, якою в тому числі оновлено форми договору про здійснення розрахунково-касового обслуговування. Як та в які терміни необхідно переукласти договори з Казною, розказали у статті «Замовники з відкритими рахунками в органах Казначейства мають переукласти договір на розрахунково-касове обслуговування за новою формою».
  • Тендерна пропозиція подається в електронній формі через електронну систему закупівель шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, у яких зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника процедури закупівлі про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям (у разі їх (його) встановлення), наявність/відсутність підстав, установлених у пункті 47 Особливостей і в тендерній документації, та шляхом завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації. Як контролюючі органи ставляться до випадків, коли замовник у тендерній документації встановив вимогу, за якою для коректного розрахунку вартості надання послуг учасник повинен оглянути об’єкти, ознайомитися з документацією та надати у складі пропозиції акт огляду об’єктів, підписаний учасником та представником замовника, описали у статті «Позиція АМКУ про вимогу щодо огляду об’єктів замовника».

До речі, кожен передплатник порталу має можливість завантажити обґрунтування підстави для здійснення закупівлі за пп. 8 п. 13 Особливостей (закупівлі додаткових робіт чи послуг).

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО