Мінекономіки про закупівлю в інтересах відокремлених підрозділів на наступний бюджетний рік

Ганна Довгая
1272
19 Листопада 2022
Мінекономіки про закупівлю в інтересах відокремлених підрозділів на наступний бюджетний рік
1272
19 Листопада 2022

На офіційному сайті Мінекономіки оприлюднено цікавий запит такого змісту: Доброго дня! На сьогодні централізована бухгалтерія управління освіти обслуговує певну кількість закладів дошкільної освіти, в т. ч. проводить для них закупівлі. Замовником виступає Управління освіти. Рішенням міської ради планується надати закладам дошкільної освіти фінансову автономію з 01 січня 2023, відповідно до цього, з 01.01.2023 року в штат даних закладів будуть введені посади бухгалтера (фахівця з закупівель) та заклади самостійно повинні проводити закупівлі товарів/робіт/послуг.

Як організувати закупівлі та забезпечити дані заклади необхідними товарами/послугами з 01.01.2023 року, оскільки проведення закупівель, зокрема відкритих торгів, займає повний проміжок часу, а заклади освіти повністю призупинити свою роботу на цей період не можуть?

Чи може управління освіти, як розпорядник бюджетних коштів вищого рівня, передбачивши у власному кошторисі видатки для закладів, які отримають фінансову автономію, оголосити закупівлі в листопаді-грудні 2022 року на увесь 2023 рік та забезпечувати дані заклади необхідними товарами/послугами увесь 2023 рік?

Відповідь представника Мінекономіки на запит 1014/2022: Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься в листах:

 
З огляду на викладене, замовник може наприкінці поточного року здійснювати закупівлі для забезпечення невідкладних потреб у товарах, роботах і послугах на початку наступного року. При цьому при передачі повноважень іншому суб’єкту слід враховувати період, необхідний для забезпечення його потреб, з огляду на час, необхідний для здійснення закупівель та/або проведення процедури закупівлі.

Коментар. Відповідно до абзацу 2 пункту 15 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів  з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Уряду від 12.10.2022 № 1178, за рішенням замовника його відокремлений підрозділ може здійснювати закупівлю самостійно для задоволення потреб такого підрозділу. У такому випадку предмет закупівлі визначається замовником окремо для відокремленого підрозділу. Інформація про потребу в закупівлі, що повинна бути здійснена відокремленим підрозділом, вноситься до річного плану замовника.

Тобто закупівлі відокремленого підрозділу (філії чи представництва) для цілей визначення виду закупівлі (відкриті торги з особливостями, електронний каталог чи прямий договір без використання ЕСЗ) з потребами інших відокремлених підрозділів чи замовника в цілому не «сумуються». Ще більше корисної інформації про планування закупівель кожен передплатник порталу «Радник» може прочитати в статті «Сім практичних питань про планування закупівель за Особливостями».

Форма відповідного рішення замовника про самостійне здійснення відокремленим підрозділом закупівель для потреб такого підрозділу визначається статутними документами, а також локальними актами самого замовника. Як правило, йдеться про наказ чи розпорядження.

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО