Питання передплатника порталу.
- Добрий день! Двоповерхове приміщення, чи можна на другому поверсі провести поточний ремонт, а на першому — реконструкцію? Тобто один об’єкт і дві закупівлі?
Відповідь експерта.
- Добрий день! Задля визначення предмета закупівлі робіт замовник керується вимогами пункту 27 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) та Порядком визначення предмета закупівлі, затвердженим наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 15.04.2020 № 708, за об’єктами будівництва — із врахуванням вимог настанови КНУ «Настанова з визначення вартості будівництва», затвердженої наказом Мінрегіону від 01.11.2021 № 281 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві» та введеної в дію 08.11.2021 (далі — Настанова). При цьому вибір виду закупівлі залежить від вартісних меж.
Згідно з пунктом 21 частини 1 статті 1 Закону послуги — будь-який предмет закупівлі, крім товарів і робіт, зокрема транспортні послуги, освоєння технологій, наукові дослідження, науково-дослідні або дослідно-конструкторські розробки, медичне та побутове обслуговування, найм (оренда), лізинг, а також фінансові та консультаційні послуги, поточний ремонт, поточний ремонт з розробленням проєктної документації.
Пунктом 27 частини 1 статті 1 Закону визначено, що роботи — розроблення проєктної документації на об’єкти будівництва, науково-проєктної документації на реставрацію пам’яток архітектури та містобудування, будівництво нових, розширення, реконструкція, капітальний ремонт та реставрація існуючих об’єктів і споруд виробничого та невиробничого призначення, роботи з нормування в будівництві, геологорозвідувальні роботи, технічне переоснащення діючих підприємств та супровідні роботам послуги, у тому числі геодезичні роботи, буріння, сейсмічні дослідження, аеро- і супутникова фотозйомка та інші послуги, що включаються до кошторисної вартості робіт, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих робіт.
Отже, поточний ремонт — це послуги, а реконструкція — це роботи, тому є різними предметами закупівлі. При цьому прямої заборони щодо здійснення таких закупівель одночасно Закон про публічні закупівлі не містить, тому замовник може прийняти рішення про проведення різних закупівель за одним об’єктом.
Нормативно-правові акти, які стануть у пригоді під час будівництва / реконструкції / капітального ремонту чи навіть розробки проєктно-кошторисної документації та закупівлі робіт у цілому, можна з легкістю знайти на порталі RADNUK.COM.UA.
Нагадуємо, що на порталі RADNUK.COM.UA ми розробили велику кількість зразків документів, які знадобляться в повсякденній роботі кожного закупівельника, зокрема, використовуйте «Шпаргалку щодо застосування замовником норм статті 17 Закону України „Про публічні закупівлі“».
Більше важливої інформації про закупівлі під час війни читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Воєнний стан».