Щодо оприлюднення повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю в разі його призупинення

Редакція
2015
30 Червня 2022
Щодо оприлюднення повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю в разі його призупинення
2015
30 Червня 2022

Ситуація в країні нестабільна. Нерідко учасники не мають можливості виконувати свої зобов’язання за договорами про закупівлю, укладеними за наслідком процедур закупівель через війну, а знайти нових постачальників замовнику також не завжди просто. При цьому деякі замовники приймають рішення призупинити діючий договір про закупівлю.

У зв’язку з чим у користувачів порталу RADNUK.COM.UA виникає, зокрема, таке питання: «Чи необхідно публікувати в електронній системі закупівель повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю в разі його призупинення?»

Перш за все вам необхідно враховувати, що частиною 5 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) передбачено, що істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, що вичерпно передбачені в цій частині. Тобто для правомірного призупинення договору про закупівлю відповідні умови мають бути передбачені в укладеному сторонами договорі про закупівлю.

Щодо опублікування повідомлення в електронній системі, то пунктом 11 частини 1 статті 10 Закону передбачено, що замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю та зміни до договору у випадках, передбачених частиною 5 статті 41 цього Закону — протягом трьох робочих днів з дня внесення змін. 

Враховуючи зазначене, Законом замовника не зобов’язано оприлюднювати в електронній системі закупівель повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю (та таку додаткову угоду) у разі призупинення договору про закупівлю. Водночас пам’ятайте, що призупинення дії договору про закупівлю призупиняє за ним і виконання зобов’язань на зазначений сторонами термін. 

Якщо в подальшому постачальник / виконавець / підрядник зможе повернутися до виконання своїх зобов’язань за договором про закупівлю, то він виконуватиме їх згідно з умовами укладеного договору про закупівлю.

Якщо ж для виконання зобов’язань сторонам договору про закупівлю потрібно буде змінити строк дії договору про закупівлю, то вони можуть внести зміни до договору про закупівлю та укласти додаткову угоду. Підставою для цього може бути пункт 4 частини 5 статті 41 Закону, а саме продовження строку дії договору про закупівлю та строку виконання зобов’язань щодо передачі товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об’єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі обставин непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю (приклад додаткової угоди щодо внесення змін до договору про закупівлю згідно з п. 4 ч. 5 ст. 41 Закону).

Тому в разі використання пункту 4 частини 5 статті 41 Закону радимо замовнику опублікувати повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю та саму додаткову угоду (у форматі .PDF) — протягом трьох робочих днів з дня внесення змін.

Більше про те, як замовникові не розривати договір про закупівлю, а призупинити виконання зобов’язань за ним до часу, коли учасник зможе повернутися до роботи, читайте в статті «Призупинення дії договору про закупівлю на період воєнного стану» та використовуйте приклад додаткової угоди про призупинення дії договору про закупівлю.

Більше важливої інформації про закупівлі під час війни читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Воєнний стан».  

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО