Обов’язок звітування під час воєнного стану + таблиця-роз’яснення

Ганна Довгая
4175
2 Травня 2022
Обов’язок звітування під час воєнного стану + таблиця-роз’яснення
4175
2 Травня 2022

Питання передплатника порталу.

  • У зв’язку з останніми змінами в постанові Кабміну від 28.02.2022 № 169 про деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану як тепер звітувати в електронній системі? Чи не звітувати взагалі?

Відповідь експерта.

  • По-перше, відповідно до підпункту 3 пункту 1 постанови Кабміну від 28.02.2022 № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (далі — Постанова № 169) за результатами здійснення закупівель, передбачених Постановою № 169, в електронній системі закупівель замовник / державний замовник оприлюднює звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, договір про закупівлю та всі додатки до нього не пізніше ніж через 20 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. Вимога щодо оприлюднення не застосовується до договорів, які містять інформацію з обмеженим доступом. Тобто обов’язок оприлюднення стосується закупівель понад 50 тис. грн.

Крім того, абзацом 2 підпункту 1 пункту 1 Постанови № 169, зокрема, встановлено, що в разі здійснення закупівель до 50 тис. грн без використання електронної системи закупівель замовник не оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель. Водночас за цією ж нормою замовнику дозволено проводити закупівлі до 50 тис. грн з використанням електронної системи закупівель (допорогова закупівля / електронний каталог). У цьому разі замовнику доведеться оприлюднити відповідну інформацію в ЕСЗ.

По-друге, зверніть увагу: за змістом частини 1 статті 251 ЦКУ строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення. Тобто фразу «не пізніше ніж через 20 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану…», що міститься в Постанові № 169, слід розуміти як вказівку на кінцеву дату для вчинення відповідної дії. Тобто не буде порушенням, якщо прозвітувати під час воєнного стану.

По-третє, якщо у вас є сумніви щодо оприлюднення інформації, то краще прозвітувати після закінчення воєнного стану.

Замість висновку сформуємо для вашої зручності таблицю, де розкриємо, за яких умов потрібно звітувати в електронній системі за закупівлями, що здійснені згідно з Постановою № 169.

Таблиця. Обов’язок звітування в умовах воєнного стану

Вартість закупівлі

Обов’язок внесення предмета закупівлі в річний план закупівель

Обов’язок опублікування в ЕСЗ

Додатково

до 50 тис. грн без використання електронної системи

не вносимо в РПЗ

жодну інформацію щодо укладеного договору не оприлюднюємо в ЕСЗ

У будь-якому разі рекомендуємо дотримуватись принципів здійснення публічних закупівель та будь-який предмет закупівлі вартістю від 0,01 грн вносити в перелік з обсягами закупівель товарів, робіт та послуг, що здійснюються в період воєнного стану:

від 50 тис. грн

не вносимо в РПЗ

з дня укладення, але не пізніше ніж через 20 днів з дня припинення / скасування воєнного стану, публікуєм в ЕСЗ:

  • звіт про договір про закупівлю, укладений без ЕСЗ;
  • договір з усіма додатками.

Примітка: зважаючи на ряд нюансів здійснення публічних закупівель вартістю до 50 тис. з використанням електронної системи закупівель, рекомендуємо ознайомитись зі статтею «Ризики закупівель, що не перевищують 50 тис. грн, з використанням електронної системи».

Також обов’язково користуйтесь на порталі RADNUK.COM.UA:

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО