Звітуємо про закупівлі. Підсумки І кварталу 2017 року

Редакція
1434
3 Березня 2017
Звітуємо про закупівлі. Підсумки І кварталу 2017 року
1434
3 Березня 2017

Замовникам, які є новачками закупівельної справи, редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» повідомляє про обов’язкову звітність, а досвідченим замовникам нагадує, яку звітність потрібно подати в І кварталі 2017 року

Звіти

Звіт про укладення договору про закупівлю товарів, робіт і послуг за кошти підприємств

З 1 серпня 2016 року у зв’язку зі введенням у дію Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон, Закон України «Про публічні закупівлі», Закон про публічні закупівлі) було внесено зміни в Господарський кодекс. Отже, відповідно до положень Господарського кодексу України суб’єкти господарювання, визначені в частині першій статті 75, частині другій статті 77, частині десятій статті 78 та частині п’ятій статті 79 Господарського кодексу України, у разі здійснення ними закупівель (за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує межі, визначені частиною 1 статті 2 Закону) оприлюднюють на веб-порталі Уповноваженого органу, визначеному Законом (prozorro.gov.ua), звіт про укладення договору про закупівлю товарів, робіт і послуг за кошти підприємств та інформацію про зміну його істотних умов не пізніше ніж через сім днів з дня укладення договору про закупівлю або внесення змін до нього.

Детальнішу інформацію з приводу складання та розміщення звіту про укладення договору про закупівлю товарів, робіт і послуг за кошти підприємств на веб-порталі Уповноваженого органу (https://prozorro.gov.ua/) читайте у випуску журналу «Радник в сфері державних закупівель» № 11 (62) за листопад 2016 року на стор. 8–14.

Звіт про виконання договору та повідомлення про внесення змін до договору відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі»

Частиною 1 статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що замовник безоплатно подає для оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу звіт про виконання договору та повідомлення про внесення змін до договору.

  • Звіт про виконання договору замовник повинен підготувати та подати для оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу (prozorro.gov.ua) протягом 3 днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання.
  • Повідомлення про внесення змін до договору потрібно готувати лише тоді, коли зміни до договору внесено згідно з частиною 4 статті 36 Закону «Про публічні закупівлі». Оприлюднюють даний документ на веб-порталі Уповноваженого органу (prozorro.gov.ua) протягом 3 днів з дня внесення змін. У решті випадків даний документ не потрібен.

Обидві форми затверджено наказом Мінекономрозвитку від 22.03.2016 № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель».

З детальнішою інформацією з приводу складання та оприлюднення звіту про виконання договору та повідомлення про внесення змін до договору ви можете ознайомитись у випуску журналу № 1 (64) за січень 2017 року на стор. 31–34.

Звіт про виконання договору та повідомлення про внесення змін до договору відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель»

Частиною 1 ст. 10 Закону України від 10.04.2014 № 1197-VII «Про здійснення державних закупівель» (далі — Закон України «Про здійснення державних закупівель», Закон про держзакупівлі) передбачено, що замовник безоплатно подає для оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу звіт про виконання договору та повідомлення про внесення змін до договору.

  • Звіт про виконання договору замовник повинен підготувати й подати для оприлюднення на веб-порталі tender.me.gov.ua протягом 3 робочих днів за умови настання однієї з таких підстав: з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання.
  • Повідомлення про внесення змін до договору потрібно готувати лише тоді, коли зміни до договору внесено відповідно до пунктів 1, 2, 4, 5 та 8 частини 5 статті 40 Закону про держзакупівлі. Оприлюднюють даний документ протягом 3 робочих днів з дня внесення змін. У решті випадків даний документ не потрібен.

Звертаємо вашу увагу, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі України в листі інформативного характеру вих. № 3302-06/38247-06 від 25.11.2016 зазначило, що у зв’язку з тим, що Закон України «Про здійснення державних закупівель» втратив чинність, підстави для оприлюднення повідомлення про внесення змін до договору та звіту про виконання договору відсутні. Станом на 01.03.2017 веб-портал tender.me.gov.ua продовжує функціонувати, тому замовники мають можливість розміщувати зазначені документи на даному веб-порталі, поки така можливість є.

З детальнішою інформацією з приводу складання та оприлюднення звіту про виконання договору, укладеного на виконання Закону України «Про здійснення державних закупівель», та повідомлення про внесення змін до договору ви можете ознайомитись у випуску журналу № 1 (64) за січень 2017 року на стор. 31–34.

Звіт про укладені договори

Звіт про укладені договори — це документ, передбачений частиною 1 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі». Згідно з положеннями зазначеної статті, у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель (за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини 1 статті 2 Закону) замовники обов’язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 Закону про публічні закупівлі протягом одного дня з дня укладення договору.

З детальнішою інформацією щодо оприлюднення звіту про укладені договори ви можете ознайомитись у випусках журналу «Радник в сфері державних закупівель» № 8 (59) за серпень 2016 року на стор. 8–13 та № 11 (62) за листопад 2016 року на стор. 15–18.

Звітуємо на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів.
Звітуємо за Законом України «Про відкритість використання публічних коштів»

Детальніше про форми звітів залежно від категорії суб’єкта подання інформації та предмета звітування — у журналі «Радник в сфері державних закупівель» № 6 (57) за червень 2016 року на стор. 39–41

  • Суб’єкти, які використовують кошти Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів (тобто розпорядники та одержувачі таких коштів), звітують щоквартально, не пізніше як за 35 календарних днів після закінчення звітного кварталу, тобто за 1-й квартал 2017 року — до 5 травня 2017 року.
  • Суб’єкти господарювання державної і комунальної форм власності (у розумінні Закону України від 11.02.2015 № 183-VIII «Про відкритість використання публічних коштів») звітують про використання коштів, отриманих ними від їхньої господарської діяльності, щорічно, не пізніше 31 січня року, наступного за звітним роком, тобто за 2017 рік — до 31 січня 2018 року.
  • Фонди загальнообов’язкового державного соціального страхування та органи Пенсійного фонду звітують щоквартально, не пізніше як за 35 днів після закінчення звітного кварталу, тобто за 1-й квартал 2017 року — до 5 травня 2017 року.

Інформацію оприлюднюють на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів, який знаходиться за такою адресою в мережі Інтернет: http://e-data.gov.ua/.

Звертаємо вашу увагу, що відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 03.01.2017 № 1 дослідна експлуатація (тестовий режим) Єдиного веб-порталу використання публічних коштів продовжується протягом I та II кварталів 2017 року [детальніше дивіться у випуску журналу № 1 (64) за січень 2017 року на стор. 7].

Річні плани

Звітуємо за Законом України «Про доступ до публічної інформації»

З 13.06.2012 в Україні набув чинності Закон України від 13.01.2011 № 2939-VI «Про доступ до публічної інформації» (далі — Закон України «Про доступ до публічної інформації»), який 2015 року було поповнено новою статтею 101 стосовно публічної інформації у формі відкритих даних. Розпорядники інформації зобов’язані надавати публічну
інформацію у формі відкритих даних на запит, оприлюднювати і регулярно оновлювати її на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на своїх веб-сайтах.

Перелік наборів даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, вимоги до формату і структури таких наборів даних, періодичність їх оновлення визначені Кабінетом Міністрів України в однойменному положенні, затвердженому Постановою від 21.10.2015 № 835 (далі — Положення № 835). Пунктом 2 вказаної постанови розпорядників інформації, визначених Законом України «Про доступ до публічної інформації», зобов’язано забезпечити протягом шести місяців оприлюднення та подальше оновлення на своїх офіційних веб-сайтах наборів даних згідно з Положенням № 835. А додатком до Положення № 835 визначено, що всі розпорядники публічної інформації зобов’язані оприлюднити у формі відкритих даних річні плани закупівель. Ця норма Положення № 835 є продовженням частини 5 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Строки оприлюднення річних планів відповідно до пункту 26 Положення № 835 — протягом 30 календарних днів. Тож щоразу після затвердження/внесення змін до річного плану закупівель у замовника-розпорядника публічної інформації є місяць, щоб оприлюднити його на власному веб-сайті.

Відповідно до пункту 4 Положення № 835 набори даних розпорядник інформації оприлюднює та регулярно оновлює не лише на своєму офіційному веб-сайті, а й на своїй веб-сторінці Єдиного державного веб-порталу відкритих даних, який знаходиться за такою адресою в мережі Інтернет: data.gov.ua. Відповідно до пункту 23 Положення № 835 усе оприлюднене (оновлене) на власному офіційному веб-сайті розпорядника протягом одного робочого дня підлягає оприлюдненню на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.

З детальнішою інформацією щодо оприлюднення річного плану закупівель на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на власному веб-сайті ви можете ознайомитись у випуску на стор. 11–13 та у випуску журналу № 1 (64) за січень 2017 року на стор. 6.


КОМЕНТАР РЕДАКЦІЇ
Звертаємо увагу замовників, що звітування за формою державного статистичного спостереження № 1-торги (квартальна) «Звіт про проведення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти» відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» не подають.

У випадку змін у законодавстві щодо подання відповідної звітності редакція журналу проінформує вас додатково на нашому офіційному веб-сайті radnuk.com.ua та на офіційних сторінках у соцмережах, які знаходяться за такими адресами в мережі Інтернет: https://facebook.com/radnukdz, https://twitter.com/radnukdz, https://vk.com/radnukdz, а також на сторінках майбутніх випусків журналу.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО