Чи може замовник при проведенні відкритих торгів убезпечити себе від учасника, який за раніше укладеними договорами не виконував своїх зобов’язань?

Редакція
1362
25 Січня 2018
Чи може замовник при проведенні відкритих торгів убезпечити себе від учасника, який за раніше укладеними договорами не виконував своїх зобов’язань?
1362
25 Січня 2018

«Доброго дня! Чи може замовник при проведенні відкритих торгів убезпечити себе від учасника, який за раніше укладеними договорами не виконував своїх зобов’язань, що призводило до нестабільної роботи підприємства? Дякую».

Добрий день! У Законі України «Про публічні за-купівлі» (далі — Закон, Закон про публічні закупівлі) не передбачено підстави для відхилення тендерної пропозиції учасника на підставі того, що за раніше укладеними договорами він не виконував своїх зобов’язань. Тобто формування «чорного списку» постачальників Законом не передбачено. Проте замовник може передбачити в проекті договору про закупівлю інші механізми захисту своїх інтересів за договором. Наприклад, внесення забезпечення виконання договору про закупівлю, право вимагати відшкодування збитків, застосовувати штрафні санкції. Також рекомендуємо звернути увагу на можли-вість застосування оперативно-господарських санкцій, які передбачені ст. 236 Господарського кодексу України.

Так, одним з видів оперативно-господарських санкцій є відмова від встановлення на майбутнє господарських відносин зі стороною, яка порушує зобов’язання. Зокрема, замовник має змогу встановити вимогу надати інформацію в довільній формі, що у взаємовідносинах між учасником та замовником оперативно-господарські санкції не було застосовано. Таким чином, якщо учасник процедури в минулому був недобросовісним контрагентом даного замовника і до нього застосовували такі санкції, то він не зможе подати таку довідку і взяти участь у торгах. Проте на сьогодні практика застосування замовниками оперативно-господарських санкцій у закупівлях (відмова від встановлення на майбутнє господарських відносин зі стороною, яка порушує зобов’язання) нам не відома. Детальніше про застосування оперативно-господар-ських санкцій можна прочитати у випуску журналу № 11 (62) за листопад 2016 року на стор. 26–29.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО