Щодо визначення предмета закупівлі робіт

Редакція
1450
18 Червня 2018
Щодо визначення предмета закупівлі робіт
1450
18 Червня 2018

«Доброго дня! Закупівля робіт з реконструкції будівель спортивного комплексу кошторисною вартістю декілька мільйонів гривень включає, згідно зі зведеним кошторисом, такі роботи: виготовлення проектно-кошторисної документації, проведення експертизи, технічного та авторського наглядів, виконання робіт.

При визначенні предмета закупівлі та очікуваної вартості закупівлі робіт усі ці їх види треба вважати одним предметом закупівлі чи різними? Якщо роботи з виготовлення проектно-кошторисної документації (далі — ПКД) вартістю 1 млн 100 тис. грн буде оплачено окремим договором і якщо її виготовлення і вартість таких робіт не буде включена до зведеного кошторису, то за якою процедурою їх закуповувати: укладати прямий договір, за результатом якого розміщувати в системі звіт про укладені договори, чи за процедурою відкритих торгів? Дякуємо».

Добрий день! Відповідно до пункту 22 частини 1 статті 1 Закону про публічні закупівлі роботи — проектування, будівництво нових, розширення, реконструкція, капітальний ремонт та реставрація наявних об’єктів і споруд виробничого і невиробничого призначення, роботи з нормування в будівництві, геологорозвідувальні роботи, технічне переоснащення діючих підприємств та супровідні роботам послуги, у тому числі геодезичні роботи, буріння, сейсмічні дослідження, аеро- і супутникова фотозйомка та інші послуги, що включають до кошторисної вартості робіт, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих робіт.

При цьому слід звернути увагу, що Закон про публічні закупівлі не прив’язує проектування до робіт залежно від його включення чи невключення до кошторису. Проектування вже є роботами. Отже, якщо очікувана вартість закупівлі робіт з виготовлення ПКД є меншою 1,5 млн грн (а для замовників в окремих сферах меншою 5 млн грн), то замовник має право провести допорогову закупівлю в системі ProZorro або укласти прямий договір та оприлюднити звіт про укладений договір.

Щодо першого питання необхідно зазначити, що замовник проводить закупівлю не всіх видів робіт одночасно, а кожен вид робіт закуповує окремо. При цьому кожна закупівля буде закупівлею робіт, матиме своє визначення і код згідно з ДК 021:2015, а також свою очікувану вартість, залежно від якої замовник буде проводити допорогову закупівлю (у тому числі укладення прямого договору) чи процедуру закупівлі відповідно до Закону про публічні закупівлі: відкриті торги, конкурентний діалог, переговорна процедура закупівлі.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО