При підбитті підсумку за різними товарними позиціям загальна сума відрізняється від суми, з якою ми перемогли в аукціоні. В іншому випадкові некоректно відображається сума за окремими товарними позиціями

Редакція
1725
27 Липня 2018
При підбитті підсумку за різними товарними позиціям загальна сума відрізняється від суми, з якою ми перемогли в аукціоні. В іншому випадкові некоректно відображається сума за окремими товарними позиціями
1725
27 Липня 2018

«Доброго дня! Ми перемогли в процедурі відкритих торгів, яка передбачає закупівлю товару за кількома позиціями. Але при підбитті підсумку за різними товарними позиціям загальна сума відрізняється від суми, з якою ми перемогли в аукціоні. В іншому випадкові некоректно відображається сума за окремими товарними позиціями. Як вийти із цієї ситуації? Дякую».

Добрий день! Відповідно до ч. 1 ст. 37 Закону України «Про публічні закупівлі» договір про закупівлю є нікчемним у разі його укладення з порушенням вимог ч. 4 статті 36 цього Закону. Згідно з ч. 4 ст. 36 Закону про публічні закупівлі, умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника в разі застосування переговорної процедури.

Отже, у випадку укладення договору про закупівлю на вартість, що відрізняється від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону, цей договір буде нікчемним. Згідно з ч. 2 ст. 215 ЦКУ, недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин). У цьому разі визнання такого правочину недійсним суд не вимагає.

Таким чином, замовник та переможець торгів повинні укласти договір за ціною аукціону, навіть якщо вартість окремої позиції буде відображатись некоректно (наприклад, 700,333333). А після укладення договору, застосовуючи п. 5 ч. 4 ст. 36 Закону про публічні закупівлі, зменшуємо вартість договору до рівня, коли всі позиції і загальна сума відображатимуться в коректній формі. Необхідно зазначити, що в проекті, яким запропоновано внесення змін до Закону про публічні закупівлі, який знаходиться на розгляді в Верховній Раді України, передбачено можливість на етапі між аукціоном і укладенням договору про закупівлю зменшувати вартість закупівлі. У тому випадкові, якщо ці зміни будуть прийняті і оприлюднені, у замовників виникне можливість після аукціону коригувати вартість договору з наступним відображенням цих змін у договорі про закупівлю.

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО