Ви запитуєте, ми відповідаємо

Редакція
548
22 Квітня 2015
Ви запитуєте, ми відповідаємо
548
22 Квітня 2015

Доброго дня! Будь ласка, допоможіть розібратися в такій ситуації. Комітет з конкурсних торгів розпочав процедуру (відкриті торги) із закупівлі пально-мастильних матеріалів. Але торги було двічі відмінено на підставі ч. 1 ст. 30 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 р. № 1197-VII (не було подано жодної конкурсної пропозиції).

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 39 Закону України «Про здійснення державних закупівель» ми зможемо провести вже переговорну процедуру. Але якщо не було подано на відкриті торги жодної конкурсної пропозиції, то чи можемо ми самі вільно обирати учасника для проведення переговорної процедури?

Доброго дня! Підставу для проведення переговорної процедури ви обрали правильно. При цьому в жодному нормативному акті не вказано, яких саме учасників має запрошувати замовник на переговорну процедуру закупівлі за результатами повторної відміни конкурсних торгів. Разом із цим відповідно до частини 1 статті 39 Закону України «Про здійснення державних закупівель» (далі — Закон) переговорна процедура закупівлі — це процедура, яку замовник використовує як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю з учасником після проведення переговорів з одним або кількома учасниками.

Отже, ви маєте змогу на переговори запросити одного або декількох учасників, які можуть поставляти необхідний товар, з яких обрати та акцептувати найбільш вигідну пропозицію. Детальніше з покроковим порядком здійснення переговорної процедури закупівлі ви можете ознайомитися в нашому журналі № 8 (35) за серпень 2014 року на сторінках 19–27.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)