Ви запитуєте, ми відповідаємо

Редакція
966
20 Липня 2015
Ви запитуєте, ми відповідаємо
966
20 Липня 2015

Доброго дня, шановні консультанти. Комунальне підприємство в березні отримало кошти з місцевого бюджету в сумі 100 тис. грн для придбання обладнання для реконструкції котелень (насосів). У травні виділено додаткові кошти до 100 тис. грн для придбання того ж обладнання. Складено додаток до річного плану. У зв’язку із цим виникли запитання: чи потрібно сумувати кошти, виділені в березні, і додаткові кошти, виділені в травні, та чи потрібно проводити закупівлю обладнання за кошти з додаткового фінансування шляхом застосування процедури закупівлі? Дякую.

Добрий день! У разі якщо ви вже попередньо провели процедуру закупівлі на 100 тис. грн, то в такому випадку, згідно з роз’ясненням Уповноваженого органу від 18.12.2014 (детальніше — журнал № 1 (40) за січень 2015 на стор. 45), частиною першою статті 4 Закону передбачено можливість внесення змін до річного плану закупівель. При цьому форма внесення змін до річного плану державних закупівель, періодичність і характер таких змін (зміна очікуваної вартості закупівлі, предмета закупівлі, терміну початку процедури закупівлі тощо) законодавством не визначені та не обмежені. Тому замовник може періодично вносити зміни до річного плану закупівель відповідно до наявного фінансування, потреби в товарах, роботах, послугах тощо, але в будь-якому випадку до здійснення відповідної закупівлі.

Законом встановлено порядок придбання товарів, робіт і послуг, здійснення закупівель замовником у разі:

  1. виникнення додаткової потреби в товарах, роботах чи послугах, яку замовник не міг передбачити;
  2. виділення додаткових коштів;
  3. перерозподілу коштів, зекономлених унаслідок проведення процедур закупівель коштів;
  4. зекономлених у разі зміни ціни договору в бік зменшення у випадках, визначених у частині п’ятій статті 40 Закону;
  5. розірвання договору про закупівлю та необхідності здійснення нової закупівлі;
  6. інших подібних випадках, можливе після вчинення замовником дій, передбачених частиною першою статті 4 Закону, зокрема внесення змін до річного плану закупівель, керуючись вартісними межами, установленими в частині першій статті 2 Закону, оскільки, виходячи зі змісту пункту 21 частини першої статті 1 Закону та з урахуванням Бюджетного кодексу України (у разі якщо замовником є розпорядник бюджетних коштів або одержувач бюджетних коштів), такий предмет закупівлі у вищевказаних випадках вважатиметься новим предметом договору.

Отже, у вашому випадку новий предмет закупівлі буде вважатися новим предметом договору

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)