Ви запитуєте, ми відповідаємо

Редакція
897
27 Серпня 2015
Ви запитуєте, ми відповідаємо
897
27 Серпня 2015

«Добрий день, підкажіть, будь ласка, відповідь на таке питання. У 2014 році наше підприємство уклало договір з постачальником на придбання газу для машин на суму 80 000,00 грн. Оплачено за отриманий газ у січні 2015 року на суму 79 535,00 грн. Підприємство в січні 2015 року провело торги на закупівлю газу та уклало договір на постачання газу з іншим постачальником (переможцем). У липні з бюджету були виділені додаткові кошти на виконання робіт з використанням газу. Чи можна укласти прямий договір відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель» до 100 тис. грн без ПДВ, тобто на суму 40 000,00 грн.?»

Доброго дня! Законом України «Про здійснення державних закупівель» встановлено порядок придбання товарів, робіт і послуг. Отже, здійснення закупівель замовником у разі виділення додаткових коштів або в інших подібних випадках можливе після вчинення замовником дій, передбачених частиною першою статті 4 Закону, зокрема внесення змін до річного плану закупівель, керуючись вартісними межами, установленими в частині першій статті 2 Закону, оскільки, виходячи зі змісту пункту 21 частини першої статті 1 Закону та з урахуванням Бюджетного кодексу України (у разі якщо замовником є розпорядник бюджетних коштів або одержувач бюджетних коштів), такий предмет закупівлі у вищевказаних випадках вважатиметься новим предметом договору.

Детальніше з приводу здійснення закупівель, які замовник об’єктивно не міг передбачити на початку року або на момент здійснення первинної закупівлі ви можете прочитати в роз’ясненні Мінекономрозвитку від 18.12.2014, повний текст якого надруковано в журналі «Радник в сфері державних закупівель» № 1 (40) за січень 2015 року, на сторінці 45.

При цьому здійснення закупівель у вищезазначених випадках має бути обґрунтованим та документально підтвердженим. Отже, якщо ви зможете обґрунтувати та документально підтвердити непередбачуваність виділення коштів на таку додаткову закупівлю, то в такому випадку ви маєте право заключити прямий договір.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)