Ви запитуєте, ми відповідаємо

Редакція
865
25 Серпня 2015
Ви запитуєте, ми відповідаємо
865
25 Серпня 2015

«Чи має право міська рада затвердити для замовників Положення про конкурсний відбір постачальників товарів, робіт і послуг на допорогові суми (до 100,0 тис. грн — товари), при цьому створюючи окрему комісію? При цьому питання планування закупівель, визначення проведення або непроведення процедури залишається повноваженням замовника».

Доброго дня! Закон про держзакупівлі не встановлює обмежень щодо даного питання, а саме допорогових закупівель. Тобто в даній ситуації положення має ґрунтуватися на базових нормах законодавства та не суперечити їм, а саме Цивільному кодексу, Господарському кодексу, Кодексу законів про працю та іншим.

Наприклад, глава 52 Цивільного кодексу «Поняття та умови договору», де закріплено, які істотні умови мають бути визначені, та стаття 180 Господарського кодексу закріплюють, що сторони повинні узгодити істотні умови договору, а саме предмет, ціну та строк дії договору.

Що стосується створення та роботи названої вами комісії, то треба звернути увагу на положення Кодексу законів про працю щодо питання внесення змін до посадових інструкцій (через розширення кола прав та обов’язків працівників), питання дисциплінарної відповідальності членів даної комісії.

Міська рада не обмежена чинним законодавством щодо затвердження даного положення. Отже, якщо даний нормативно-правовий акт не порушує норм чинного законодавства, то він може бути затверджений як такий.

Також додатково з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20 травня 2015 року про реалізацію пілотного проекту щодо впровадження процедури електронних закупівель товарів ви можете ознайомитися в журналі № 6 (45) за червень 2015 року на стор. 38.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)