Щодо комітету з конкурсних торгів

Редакція
161
17 Червня 2016
Щодо комітету з конкурсних торгів
161
17 Червня 2016

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як нам правильно працювати згідно із Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) з 1 серпня 2016 року.

Ми — бюджетна організація, і у нас створено комітет з конкурсних торгів. За процедурами закупівель, проведеними 2016 року (електрична енергія, тепло, паливно-мастильні матеріали), нам потрібно в січні 2017 року оприлюднити звіти про виконання договорів. Тобто потрібно, щоб функціонував уже створений раніше комітет з конкурсних торгів. Ви писали, що можна, щоб він функціонував на початку січня 2017 року, а потім наказом його скасувати. Але з 1 серпня для нас вступає в дію Закон, і нам потрібно створити вже тендерний комітет, оскільки ми в листопаді 2016 року будемо розпочинати процедури закупівель на 2017 рік (зокрема, на паливно-мастильні матеріали). Тобто виходить, що в період з 1 серпня 2016 року по початок січня 2017-го функціонуватимуть і комітет з конкурсних торгів, і тендерний комітет?

Підкажіть, будь ласка, як нам правильно працювати в цей період: з 1 серпня 2016 року по початок січня 2017-го. Як правильно нам у такому випадку змінити секретаря комітету з конкурсних торгів з 1 серпня 2016 року, оскільки потрібно замовляти електронні цифрові підписи: замовляти і на старого, і на нового? Чи краще його змінити у складі комітету з конкурсних торгів до 1 серпня 2016 року? Як нам правильно вчинити?

Доброго дня! Відповідно до частини 1 статті 11 Закону про здійснення державних закупівель комітет з конкурсних торгів замовник (генеральний замовник) створює для організації та проведення процедур закупівель. Згідно з частиною 1 статті 11 Закону про публічні закупівлі, для організації та проведення процедур закупівель замовник утворює тендерний комітет (комітети) або визначає уповноважену особу (осіб). Зважаючи на дані положення, процедури, розпочаті за Законом про здійснення державних закупівель, закінчує комітет з конкурсних торгів. Процедури за Законом про публічні закупівлі проводить тендерний комітет. Отже, одночасно можуть функціонувати комітет з конкурсних торгів і тендерний комітет. Але радимо вам розробити окремі документи для регулювання діяльності тендерного комітету (наказ про створення тендерного комітету, положення про тендерний комітет, протокол про визначення заступника голови тендерного комітету та секретаря тендерного комітету), розписати та затвердити функції кожного члена тендерного комітету — до посадових інструкцій працівників, що входять до тендерного комітету, внести зміни із зазначенням кола їхніх обов’язків.

У комітет з конкурсних торгів і тендерний комітет можуть входити одні і ті ж самі особи. Коли ви опублікуєте звіт про виконання договору за останньою процедурою за Законом про здійснення державних закупівель, тоді замовник може ліквідувати комітет з конкурсних торгів. Стосовно питання електронно-цифрового підпису: ЕЦП має отримати особа (або особи), яка буде відповідальною за публікацію інформації від імені вашого підприємства (установи) на майданчику. Такою особою може бути секретар або будь-який інший відповідальний співробітник. Обов’язком цієї людини буде публікація інформації на майданчику та внесення змін до нього. Варто зауважити, що кожен майданчик самостійно вирішує, який перелік АЦСК він підтримуватиме. Запитайте в майданчиків про те, підтримка яких АЦСК в них реалізована. Якщо у вас уже є така людина, в якої є ЕЦП, то отримувати новий електронний цифровий підпис вам не обов’язково, можна використовувати вже наявний підпис (наприклад, ЕЦП для сервісів E-data, M.E.Doc та інші). Проте, перш ніж це робити, перевірте, чи підтримує ваш майданчик електронний підпис даного АЦСК (акредитованого центру сертифікації ключів).

Детальніше стосовно формування тендерного комітету з прикладами необхідних документів читайте у випуску журналу «Радник в сфері державних закупівель» № 5 (56) за травень 2016 року на стор. 40–47.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель