Підприємство, з яким укладено договір не спроможне буде виконати його умов. Яким чином нам діяти далі?

Редакція
170
27 Грудня 2016
Підприємство, з яким укладено договір не спроможне буде виконати його умов. Яким чином нам діяти далі?
170
27 Грудня 2016

Доброго дня! Допоможіть розібратись у такій ситуації: наше підприємство провело тендер на закупівлю запчастин до ліфтів за кошти місцевого бюджету, уклало договір на закупівлю, але найімовірніше, що підприємство, з яким його укладено, не спроможне буде виконати його умов. То яким чином нам діяти далі? Чи можемо ми, розірвавши договір про закупівлю, закупити ці запчастини в значно меншому обсязі без проведення повторної процедури згідно із Законом України «Про публічні закупівлі», відповідно внісши зміни до додатка до річного плану закупівель? Дякую.

Доброго дня! Згідно з частиною 1 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), цей Закон застосовують: до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт — 1,5 мільйона гривень; до замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт — 5 мільйонів гривень.

Також звертаємо увагу, що, згідно з ч. 7 статті 2 Закону, заборонено придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом, та укладення договорів, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом. Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону.

Таким чином, зважаючи на те, що Законом встановлено порядок придбання товарів, робіт і послуг, здійснення закупівель замовником у разі розірвання договору про закупівлю та в інших подібних випадках можливе після вчинення замовником дій, передбачених частиною першою статті 4 Закону. Тобто внесення змін до річного плану закупівель/додатка до річного плану згідно з вартісними межами, встановленими в частині першій статті 2 Закону, оскільки, виходячи зі змісту пункту 18 частини першої статті 1 Закону та Бюджетного кодексу України (у разі якщо замовником є розпорядник бюджетних коштів або одержувач бюджетних коштів), такий предмет закупівлі у вищевказаних випадках вважатиметься новим предметом договору.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель