Перші кроки замовника після набуття чинності Законом України «Про публічні закупівлі»

Редакція
1210
4 Квітня 2016
Перші кроки замовника після набуття чинності Законом України «Про публічні закупівлі»
1210
4 Квітня 2016

Відповідно до прикінцевих положень Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон про публічні закупівлі, Закон) його норми набирають чинності з 1 квітня для центральних органів виконавчої влади та замовників, що здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання. Усі інші замовники зобов’язані виконувати норми Закону про публічні закупівлі з 1 серпня.

Також звертаємо увагу, що процедури, розпочаті до вступу нового Закону в дію, мають бути завершені на порталі tender.me.gov.ua Щодо інших нових процедур, які розпочаті після першого квітня, потрібно подавати всю інформацію про закупівлю тільки через авторизовані майданчики для розміщення її далі за Законом на веб-порталі Уповноваженого органу — prozorro.gov.ua.

Перед тим, як працювати на електронному майданчикові та виконувати положення Закону про публічні закупівлі, радимо замовникам зробити кроки, описані нижче.

Крок 1. Створюємо тендерний комітет

Замовникові необхідно розробити та затвердити:

  • наказ про створення тендерного комітету;
  • положення про тендерний комітет [під час розроблення положення про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб) рекомендуємо керуватися Примірним положенням про тендерний комітет, затвердженим наказом Мінекономрозвитку від 30 березня 2016 р. № 557];
  • протокол про визначення заступника голови тендерного комітету та секретаря тендерного комітету;
  • розписати та затвердити функції кожного члена тендерного комітету;
  • до посадових інструкцій працівників, що входять до тендерного комітету, внести зміни із зазначенням кола їхніх обов’язків.

Крок 2. Реєструємось на електронному майданчикові

Після створення тендерного комітету замовник обирає електронний майданчик, на якому він працюватиме. Обирати замовник має можливість лише з тих електронних майданчиків, що авторизовані. Станом на 05.04.2016 до попередньо авторизованих майданчиків належать:

  1. SmartTender.biz (відповідно до висновку Адміністратора електронної системи закупівель за результатами тестування на відповідність технічним вимогам електронного майданчика SmartTender.biz від 30.03.2016 та наказу Мінекономрозвитку України № 570 від 31 березня 2016 р. про попередню авторизацію електронних майданчиків «Держзакупівлі. Онлайн» — оператор ТОВ «Держзакупівлі.Онлайн» та SmartTender.biz — оператор ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Інформаційні технології»).
  2. Zakupki.prom.ua (відповідно до висновку Адміністратора електронної системи закупівель за результатами тестування на відповідність технічним вимогам електронного майданчика «ЗАКУПКИ. ПРОМ.УА» від 01.04.2016 та наказу Мінекономрозвитку України № 588 від 1 квітня 2016 р. про попередню авторизацію електронного майданчика zakupki. prom.ua — оператор ТОВ «ЗАКУПКИ.ПРОМ.УА»).
  3. «Держзакупівлі.Онлайн» (відповідно до висновку Адміністратора електронної системи закупівель за результатами тестування на відповідність технічним вимогам електронного майданчика «Держзакупівлі. Онлайн» від 29.03.2016 та наказу Мінекономрозвитку України № 570 від 31 березня 2016 р. про попередню авторизацію електронних майданчиків «Держзакупівлі.Онлайн» — оператор ТОВ «Держзакупівлі.Онлайн» та SmartTender.biz — оператор ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Інформаційні технології»).

Крок 3. Отримуємо електронний цифровий підпис

Відповідно до наказу Мінекономрозвитку від 22.03.2016 № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель» після розміщення інформації, передбаченої формою документа, на неї накладається електронний цифровий підпис (далі — ЕЦП). Отже, замовникові для роботи на електронному майданчикові потрібно мати ЕЦП.

У разі наявності ЕЦП замовник звертається до адміністратора обраного ним електронного майданчика задля уточненням інформації стосовно сумісності ЕЦП з функціоналом даного ресурсу.

Крок 4. Оприлюднюємо інформацію в електронній системі

Останній крок — це оприлюднення річного плану, додатка до річного плану або змін до них. Замовник відповідно до форм, затверджених наказом Мінекономрозвитку від 22 березня 2016 р. № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель», заповнює обов’язкові поля шляхом унесення відповідної інформації в електронній системі закупівель на обраному ним електронному майданчикові.

Після внесення всієї обов’язкової інформації, передбаченої формою документа, на неї накладається ЕЦП. Саме через електронний майданчик інформація потрапляє до веб-порталу Уповноваженого органу —https://prozorro.gov.ua.

Після оприлюднення річного плану, додатка до річного плану або змін до них розпочинаємо процедуру закупівлі. Детальніше стосовно проведення відкритих торгів — на стор. 17–29 цього випуску журналу.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО