Новини закупівель за серпень 2016 року

Редакція
1413
1 Серпня 2016
Новини закупівель за серпень 2016 року
1413
1 Серпня 2016

З 1 серпня всі публічні закупівлі переходять в ProZorro, що відкриває величезні можливості для бізнесу

З 1 серпня 2016 року в Україні завершується повний перехід на електронні публічні закупівлі через систему ProZorro.

Об’єм ринку держзакупівель в Україні складає близько 250 млрд грн на рік, а це — величезні можливості для розвитку бізнесу. Про це заявив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

Першого липня за підтримки Посольства США розпочато рекламну кампанію в п’яти регіонах із залучення бізнесу в ProZorro. Джордж Кент, заступник глави місії Посольства США в Україні, зазначив, що регіональна кампанія із залучення бізнесу — це перший спільний проект з командою ProZorro. «Ми активно підтримуємо антикорупційні ініціативи. Система ProZorro довела свою ефективність в боротьбі з корупцією в тендерах. За умови активного залучення бізнесу, громадських активістів сфера публічних закупівель стане зразком подолання корупції і прикладом для інших», — підкреслив Джордж Кент.

Важливим кроком задля відновлення довіри до закупівель стала функція перевірки платежів, яка була інтегрована в ProZorro завдяки підтримці Мінфіну, порталу Є-Data та проекту «.007». «Крім того, за період з 1 квітня, коли розпочалася перша хвиля переходу, ми відпрацювали “в бойових умовах” функціонал системи, реалізували нову процедуру закупівель для потреб Міноборони, перевірили роботу порталу під суттєвим навантаженням та забезпечили надійну взаємодію центральної бази даних та восьми майданчиків (і робота з тестування нових майданчиків та їх підключення активно продовжується). Тому можемо стверджувати, що технічно ProZorro повністю готова прийняти на себе весь об’єм державних тендерів», — зазначив Олександр Наход, генеральний директор ДП «Зовнішторгвидав України».

Нагадаємо, на засіданні уряду 1 червня відбулася презентація реформи публічних закупівель. За підсумками засідання всім облдержадміністраціям було рекомендовано застосовувати систему електронних закупівель, незалежно від суми тендеру. «Уряд сприятиме впровадженню ProZorro і не допустить саботажу реформи», — підкреслив перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

За матеріалами прес-служби Мінекономрозвитку

Державна аудиторська служба України розпочинає свою діяльність

З ініціативи Міністерства фінансів уряд схвалив розпорядження, що надасть змогу Державній аудиторській службі України виконувати функції і повноваження Державної фінансової інспекції України, яка припиняє свою діяльність. Міністерство фінансів працює над підвищенням фінансової дисципліни в державному секторі економіки. Одним з кроків на цьому шляху стала реорганізація Державної фінансової інспекції (ДФІ) у Державну аудиторську службу, розпочата в жовтні 2015 року.

Мета цього кроку — перейти від функцій контролю до аудиту, що буде націлений на запобігання нецільовому, неефективному використанню бюджетних коштів та майна, переорієнтування інспектування саме на значні фінансові порушення, а також забезпечення проведення ревізій виключно на основі ризиків.

Нещодавно, на виконання рішення про створення Держаудитслужби, уряд ухвалив постанову, що передбачає створення 5 міжрегіональних територіальних органів Держаудитслужби на базі 27 територіальних державних фінансових інспекцій. Окрім цього, уряд уже затвердив граничу чисельність працівників Держаудитслужби на рівні 3200 осіб, у тому числі апарату — 520 осіб, територіальних органів — 2680 осіб, що зумовлено розподілом мережі об’єктів державного сектору, які підконтрольні Держаудитслужбі. Водночас прийняте розпорядження передбачає припинення роботи Державної фінансової інспекції та початок здійснення її повноважень і функцій Державною аудиторською службою.

За матеріалами офіційного урядового веб-порталу

У ProZorro з’явилася функція контролю оплати за договорами публічних закупівель

В електронній системі публічних закупівель ProZorro з’явилася довгоочікувана функція перевірки оплати за контрактом. Завдяки зусиллям Мінекономрозвитку, команди ProZorro, Міністерства фінансів, системи Є-Data і проекту «.007» кожен охочий може ознайомитись не тільки із текстом контракту, який було підписано з переможцем тендеру, а й дізнатися про те, чи було проведено за ним оплату.

Дані щодо оплати контрактів, як і решту документації щодо тендеру, можна знайти на сайті prozorro.gov.ua (на сторінці тендеру). Додавання цієї функції було одним із побажань, які найчастіше звучали від представників бізнесу, оскільки довгі роки формувався стереотип, що держава є поганим платником. «Дуже важливо відновити довіру бізнесу до публічних закупівель, і функція контролю за оплатою значно додасть впевненості постачальникам. Крім того, це дасть можливість активістам і правоохоронцям відслідковувати можливі порушення в оплаті і вживати відповідні заходи до замовників, які порушують правила чи намагаються ними маніпулювати», — розповів заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

Функцію контролю оплати було розроблено представниками Є-Data і проекту «.007», вона дає змогу в режимі онлайн відстежувати платежі, які проводять через державне казначейство, а також збирати аналітику таких платежів за підприємствами, регіонами, ключовими платниками тощо.

Головним завданням у процесі інтеграції було поєднати інформацію щодо конкретних контрактів у системі ProZorro з інформацією про сплату за цими контрактами Держказначейством. Окрім технічного боку робіт, величезних зусиль потребувало бюрократичне узгодження процедур. Їх швидкому завершенню сприяли, зокрема, підтримка і сприяння Кабінету Міністрів. Рішення максимально сприяти інтеграції реєстрів і відкритих баз даних в систему ProZorro було затверджене під час засідання уряду 1 червня 2016 року.

За матеріалами прес-служби Мінекономрозвитку

Запроваджено першу в Україні електронну ліцензію на провадження господарської діяльності з будівництва

Шостого липня 2016 року Державна архітектурно-будівельна інспекція та Державне агентство з питань електронного урядування презентували нові електронні послуги у будівельній сфері — надання документів для отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів IV і V категорій складності та внесення змін до переліку видів робіт провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів IV і V.

До цього часу подати документи на отримання ліцензії можна було в паперовій формі до Державної архітектурно-будівельної інспекції у м. Київ особисто або поштою. Близько 70 % суб’єктів звернення подавали документи/забирали результат особисто, долаючи значні відстані та витрачаючи додаткові ресурси.

Тепер запропоновано принципово новий рівень якості обслуговування бізнесу. Суб’єкти господарювання можуть подавати такі документи в будь-який зручний час протягом 24 годин 7 днів на тиждень через мережу Інтернет, витративши на це не більше декількох хвилин.

Подання документів для отримання ліцензії та внесення змін до переліку робіт здійснюється через електронну систему e-dabi.gov.ua, а також на poslugy.gov.ua — єдиному державному порталі адміністративних послуг. Електронна форма документів з автоматичною перевіркою та підказками значно мінімізує ризик допущення помилок при її заповненні.

У результаті автоматизації значно пришвидшується процес розгляду документів від суб’єктів звернення та ухвалення відповідного рішення. Такі нововведення заощадять час, фінансові ресурси та унеможливлять будь-які корупційні ризики.

Здобувачеві ліцензії автоматично надходитиме інформація щодо етапів розгляду його документів. Також можна буде перевірити факт видачі ліцензії, переглянувши запис у єдиному реєстрі через мережу Інтернет.

Таким чином, для громадян та бізнесу вже є доступними п’ять електронних послуг у будівельній сфері. Нагадаємо, що 2015 року запроваджено реєстрацію повідомлень та декларацій про початок підготовчих робіт та про початок будівельних робіт онлайн.

До кінця 2016 року заплановано запровадити ще одну електронну послугу у сфері будівництва — реєстрацію декларації про готовність об’єкта до експлуатації.

За матеріалами офіційного урядового веб-порталу

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО