Новини закупівель за квітень 2016 року

Редакція
1313
1 Квітня 2016
Новини закупівель за квітень 2016 року
1313
1 Квітня 2016

Обов’язкове виконання ЕЦП відповідно до Закону України «Про публічні закапівлі»

З 1 квітня ЦОВВ та замовники, що здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, почали працювати відповідно до Закону «Про публічні закупівлі». Серед ключових змін відповідно до вказаного Закону є обов’язкове використання електронного цифрового підпису (ЕЦП) при оприлюдненні інформації на веб-порталі Уповноваженого органу. Тобто при проведенні понадпорогових закупівель усі форми мають бути підписані за допомогою ЕЦП. Будь ласка, потурбуйтеся заздалегідь, щоб особи, відповідальні за оприлюднення інформації, отримали персональні ЕЦП!

Кожен майданчик самостійно вирішує, який перелік АЦСК (Акредитований центр сертифікації ключів) він буде підтримувати. Щоб дізнатися подробиці, звертайтеся, будь ласка, до служби підтримки вашого майданчика.

За матеріалами веб-порталу Уповноваженого органу — https://tender.me.gov.ua/

Парламент погодив приєднання України до Угоди СОТ про державні закупівлі GPA

Верховна Рада ратифікувала приєднання України до Угоди про державні закупівлі (Agreement on Government Procurement, GPA) Світової організації торгівлі. Ухвалення відповідного законопроекту № 0085 підтримали 243 народних депутати. Для українських компаній приєднання до Угоди СОТ GPA означає відкриття доступу до глобального ринку держзакупівель, який оцінюється в 1,7 трлн дол, що більш ніж у 30 разів перевищує об’єм українського експорту в 2014 році.

Комітет з державних закупівель Світової організації торгівлі GPA ухвалив приєднання України ще в листопаді 2015 року. Офіційний Київ мусив ратифікувати це рішення шляхом ухвалення відповідного законопроекту. Згідно з процедурою, рішення про приєднання до Угоди набирає чинності для України на тридцятий день після здавання документів на зберігання Генеральному директорові СОТ. Із цього моменту українські виробники зможуть офіційно брати участь у державних тендерах країн-членів Угоди СОТ GPA — ЄС, США, Кореї, Тайваню, Сінгапура, Гонконгу, Канади тощо.

«Відкриття світового ринку державних закупівель для українських компаній є одним з напрямків реформи держзакупівель. Участь у закордонному тендері — це найпростіший шлях для експорту вітчизняних товарів. По-перше, він не вимагає зайвих витрат на маркетинг, плати за місце на полиці чи інвестицій у відкриття закордонного представництва. А по-друге, вимоги держтендерів чітко структуровані. Тому все, що треба, — це знайти цікавий тендер і подати заявку через сайт», — зазначив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

За його словами, приєднання до Угоди GPA — це ще й дипломатична перемога України. «Як і з приєднанням до СОТ, члени Угоди мають право висувати вимоги до тих, хто тільки подає заявку на вступ. Це означає, що Україна отримала ще один інструмент для відстоювання власних інтересів у зовнішній торгівлі», — додав заступник міністра.

Наразі Мінекономрозвитку проводить активну роботу з представниками бізнесу, інформуючи про можливості, які відкриває для них приєднання до Угоди GPA. Під час семінарів, організованих за підтримки провідних українських юристів, консультантів і бізнес-шкіл, підприємців навчають, як подавати пропозиції на іноземні тендери, консультують щодо особливостей регулювання в різних країнах тощо.

Крім того, із січня 2016 року міністерство розпочало пілотний проект, який допоможе українським компаніям уперше взяти участь у закордонному тендері. На основі перших успішних кейсів буде розроблено інструкції та рекомендації для тих, хто поки лише замислюється про участь у держзакупівлях за кордоном. Подати заявку на участь у пілотному проекті можна за посиланням: http://goo.gl/forms/kf2B2v4RTx

За інформацією прес-служби Мінекономрозвитку —  http://www.me.gov.ua/News/Detail

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО