Новини за грудень 2019

Вікторія Ревтюх
1325
2 Грудня 2019
Новини за грудень 2019
1325
2 Грудня 2019

Увага! Підвищено вартісну межу для погодження видатків на інформатизацію

Двадцять першого листопада 2019 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 23 жовтня 2019 року № 925, якою внесено зміни до пункту 13 Положення про формування та виконання Національної програми інформатизації (Постанова від 31 серпня 1998 року № 1352).

Так, під час виконання завдань (проєктів) Національної програми інформатизації державні замовники беруть бюджетні зобов’язання та здійснюють платежі з такими завданнями (проєктами) після їх погодження з генеральним державним замовником у разі, коли їхня вартість дорівнює або перевищує 500 тис. гривень.

Раніше Постановою КМУ від 31 серпня 1998 року № 1352 було передбачено, що взяття бюджетних зобов’язань за програмами інформатизації та здійснення оплати відбувається для закупівель: вартістю понад 100 тис. грн — після погодження з Агентством з питань електронного урядування; вартістю до 100 тис. грн — у результаті повідомлення розпорядником агентства за визначеною агентством процедурою.

За матеріалами редакції журналу «Радник в сфері державних закупівель»

Прийнято за основу законопроєкт щодо ринку електричної енергії

Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України щодо врегулювання питань ринку електричної енергії.

Зокрема, законопроєктом передбачено недопущення неконтрольованого зростання ціни на електроенергію. Для цього запропоновано на період до 1 липня 2023 року надати право Регуляторові встановлювати граничні ціни на ринку «на добу наперед», внутрішньодобовому ринку та балансуючому ринку для кожної торгової зони. Також законопроєкт передбачає врегулювання механізму виконання спеціальних обов’язків із купівлі електричної енергії за «зеленим» тарифом, недопущення неконтрольованого зростання цін на електричну енергію внаслідок відсутності ефективної конкуренції, забезпечення теплопостачання споживачів в опалювальний період у результаті врегулювання питання роботи ТЕЦ у новому ринку електричної енергії тощо.

За матеріалами офіційного вебсайту урядового порталу

НКРЕКП затвердила ставки плати за стандартне та нестандартне приєднання до електричних мереж на 2020 рік

Національна комісія, що здійснює державне регулювання y сферах енергетики та комунальних послуг, затвердила ставки плати за стандартне приєднання на 2020 рік (постанова № 2460), а також ставки плати за нестандартне приєднання потужності та ставки плати за лінійну частину приєднання на 2020 рік (постанова № 2461), чим виконано вимоги частини третьої статті 6 та статті 7 Закону України «Про ринок електричної енергії».

Прийняття ставок плати за стандартне приєднання на 2020 рік, ставок плати за нестандартне приєднання потужності та ставок плати за лінійну частину приєднання на 2020 рік:

  • сприятиме забезпеченню можливості визначення вартості послуги з приєднання на етапі планування створення бізнесу;
  • забезпечить рівноправний доступ до електричних мереж;
  • посилить позиції України в рейтингу сприятливості ділового середовища Світового банку Doing Business, що дасть можливість залучити додаткові інвестиції в економіку нашої держави.

За матеріалами офіційного вебсайту НКРЕКП

Нові бюджетні рахунки на 2020 рік відкриють наприкінці грудня

Щороку на початку нового бюджетного періоду в органах Казначейства відкривають рахунки за надходженнями до державного та місцевих бюджетів (окрім рахунків для зарахування власних надходжень бюджетних установ) відповідно до Бюджетного кодексу України, Закону про Державний бюджет України, рішень про місцеві бюджети та бюджетної класифікації, затвердженої наказом Мінфіну від 14.01.2011 № 11.

Рахунки за надходженнями відкривають протягом 45 днів із дня ухвалення закону про Державний бюджет України. Це передбачає п. 2.1 Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Мінфіну від 22.06.2012 № 758.

Зважаючи на те, що Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» прийнято 14.11.2019, 45-деннний строк спливає 28 грудня 2019 року.

Інформацію про відкриті / закриті рахунки доводять до відома органів Казначейства для подальшого інформування органів, що контролюють справляння надходжень бюджету згідно з установленими порядками взаємодії, та місцевих фінансових органів.

Тож наприкінці грудня 2019 року стануть відомі реквізити нових бюджетних рахунків на 2020 рік.

За відсутності змін у законодавстві щодо переліку надходжень, які зараховують до загального та спеціального фондів державного й місцевих бюджетів, і/або порядку їх зарахування до відповідних бюджетів не пізніше першого робочого дня нового бюджетного періоду відкривають (перевідкривають) рахунки з реквізитами попереднього бюджетного періоду.

Якщо внесені зміни до законодавства, згідно з якими змінюють перелік надходжень, що зараховують до відповідних бюджетів, та/або порядок їх зарахування, а також код та назву території, Казначейство централізовано відкриває / закриває рахунки за надходженнями згідно з внесеними змінами.

Якщо заплановані податкові зміни так і не приймуть до кінця 2019 року, то Казначейство заново перевідкриє ті ж самі бюджетні рахунки без їх зміни.

За матеріалами офіційного вебсайту «Ліга:Закон»

Реєстрація та облік бюджетних зобов’язань в органах Державної казначейської служби України

Міністерство фінансів України оприлюднило наказ «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» від 22.10.2019 № 440, який вносить зміни у:

  • Порядок формування Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів, затверджений наказом Мінфіну від 22.12.2011 № 1691;
  • Порядок реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затверджений наказом Мінфіну від 02.03.2012 № 309;
  • Порядок відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України, затверджений наказом Мінфіну від 22.06.2012 № 758;
  • Порядок казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затверджений наказом Мінфіну від 24.12.2012 № 1407.

За матеріалами редакції журналу «Радник в сфері державних закупівель»

Закон про створення е-системи у сфері будівництва офіційно опубліковано

В Україні створять Єдину державну електронну систему у сфері будівництва у складі містобудівного кадастру.

Відповідний Закон № 199-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва» було офіційно опубліковано в газеті «Голос України» 16 листопада. Законом передбачено особливий порядок набрання чинності: він набирає чинності з 1 грудня 2019 року, крім певних положень, що набувають чинності через три, шість, вісім місяців з дня набрання чинності цим Законом, а також через один та два роки.

За матеріалами офіційного вебсайту «Ліга:Закон»

Замовникам

Публікації, які стосуються сфери публічних (державних) закупівель від «А» до «Я» згруповані відповідно до специфіки

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО