Мінекономрозвитку роз’яснило, як діяти в разі відмови всіх учасників від укладання договору

Редакція
2075
26 Січня 2015
Мінекономрозвитку роз’яснило, як діяти в разі відмови всіх учасників від укладання договору
2075
26 Січня 2015

Редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» направила запит до Мінекономрозвитку. У даному запиті на офіційне роз’яснення було описано таку ситуацію.

За результатами оцінки пропозицій конкурсних торгів замовником було акцептовано учасника з найбільш економічно вигідною ціною. Проте той відмовився від підписання договору, про що повідомив письмово. У зв’язку із цим було акцептовано наступного за ціною учасника, проте й той відмовився від укладення договору за встановленим Законом порядком. Інших допущених до оцінки учасників не залишилось.

При цьому стаття 30 Закону України «Про здійснення державних закупівель» не передбачає підстави для відміни або визнання торгів такими, що не відбулися, у разі якщо всі допущені до оцінки учасники відмовляються підписувати договір про закупівлю.

Тож із запитаннями про те, як правомірно має діяти замовник у такій ситуації та на якій підставі та згідно з якою нормою Закону він має відмінити процедуру закупівлі, ми й звернулись до Уповноваженого органу у своєму запиті.

На такі запитання Мінекономрозвитку надало роз’яснення, яке буде корисним для тих, хто може опинитися в описаній ситуації.

Повний текст відповіді, що стосується зазначених вище запитань, читайте нижче.

Витяг з роз’яснення Мінекономрозвитку 
від 03.11.2014 № 3302-05/38328-07

Згідно з частиною третьою статті 31 Закону у разі письмової відмови переможця торгів від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог документації конкурсних торгів або неукладення договору про закупівлю з вини учасника у строк, визначений цим Законом, замовник визначає найбільш економічно вигідну пропозицію конкурсних торгів з тих, строк дії яких ще не минув.
Наказом Мінекономіки від 26.07.2010 № 922 «Про затвердження форм документів у сфері державних закупівель» (зі змінами) затверджено форму оголошення про результати проведення торгів та Інструкцію щодо її заповнення.
Відповідно до підпункту 6.2 пункту 6 «Результат проведення процедури закупівлі» форми оголошення про результати проведення торгів указується дата укладення договору про закупівлю.
При цьому у разі письмової відмови переможця торгів підписати договір про закупівлю та неможливості визначення замовником найбільш економічно вигідної пропозиції конкурсних торгів з тих, строк дії яких ще не минув, замовник зазначає у вказаному підпункті оголошення про результати проведення торгів інформацію про неукладення договору про закупівлю з обґрунтуванням цих причин з посиланням на документальне підтвердження такої відмови переможців.

Коментар від редакції:

У  даному  роз’ясненні  Мінекономрозвитку  посилається  на  наказ  від  26.07.2010 №  922,  зважаючи  на  те,  що  роз’яснення  було  підписано  03.11.2014.  Проте  зазначений  наказ  втратив  чинність  07.11.2014  у  зв’язку  з  набранням  чинності  наказом  від  15.09.2014  № 1106, яким затверджено нові форми документів у сфері державних закупівель.

Проте  в  усьому іншому  роз’яснення  не  втратило  своєї  актуальності, а тому замовники в разі виникнення ситуації відмови всіх  учасників від укладення договору мають підготувати оголошення  про  результати  проведення  торгів  за  формою,  затвердженою  наказом  Мінекономрозвитку  від  15.09.2014 №  1106. При  цьому  в  підпункті 6.2. «Дата укладення договору про закупівлю» пункту 6  «Результат проведення процедури закупівлі» вони повинні вказати  інформацію про причини неукладення договору та посилання на документальне підтвердження такої відмови учасників-переможців.  Тобто замовник має вказати вихідний номер та дату отримання  листів-відмов від учасників, пропозиції яких було акцептовано.

Проблема полягає в тому, що при оприлюдненні оголошення про  результати проведення торгів на веб-порталі Уповноваженого органу, як через Кабінет замовника так і через Веб-сервіс відсутня можливість зазначення такої інформації. Тож 14 листопада 2014 року з  відповідним зверненням № 14/11/1 щодо врегулювання порядку функціонування офіційного загальнодержавного веб-порталу «Державні  закупівлі»  редакція  журналу  звернулась  до  ДП  «Зовніштогрвидав  України»  як  до  утримувача  офіційного  веб-порталу.  Тож,  залишається чекати, доки працівники зможуть змінити технічні налаштування цього веб-порталу, що дасть змогу замовникам уникнути порушень та дотриматися вимог роз’яснення Мінекономрозвитку.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО