МЕРТУ поінформувало про необхідність самостійного оприлюднення документів на веб-порталі

Редакція
883
16 Лютого 2015
МЕРТУ поінформувало про необхідність самостійного оприлюднення документів на веб-порталі
883
16 Лютого 2015

20 січня 2015 року на офіційному вебсайті Мінекономрозвитку Департамент державних закупівель та державного замовлення розмістив лист інформативного характеру.

Оприлюднення даного листа зумовлене необхідністю узагальнити відповіді на численні запитання стосовно пункту 3 наказу Мінекономрозвитку від 25.06.2014 № 743, в якому зазначено, що наповнення веб-порталу Уповноваженого органу з питань закупівель (далі — веб-портал) здійснює державне підприємство «Зовнішторгвидав України».

Тож деякі замовники дану норму наказу трактують так: ДП «Зовнішторгвидав України» зобов’язане розміщувати всю необхідну інформацію про закупівлю, уся відповідальність за невчасне її оприлюднення лягає на це державне підприємство.

Дане судження протирічить Закону України «Про здійснення державних закупівель» (далі — Закон), а тому у своєму листі Мінекономрозвитку наголошує, що замовники зобов’язані самостійно подавати для оприлюднення на веб-порталі необхідні документи.

Разом із цим МЕРТУ вкотре наголошує, що на адресу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України замовники не зобов’язані надсилати жодної інформації, яка має обов’язково оприлюднюватися на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до Закону.

Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, установи, організації, підприємства та інші суб’єкти сфери державних закупівель 

Щодо оприлюднення документів про закупівлю

У зв’язку із численними надходженнями звернень від суб’єктів сфери державних закупівель щодо інформування та оприлюднення документації про закупівлю Мінекономрозвитку повідомляє.

З 20.04.2014 набрав чинності Закон України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 № 1197-VII (далі — Закон), який встановлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Згідно статті 10 Закону документація про закупівлю безоплатно оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу (офіційний загальнодержавний веб-портал «Державні закупівлі» за адресою в мережі Internet www.tender.me.gov.ua).

Наказом Мінекономрозвитку від 25.06.2014 № 743 «Про затвердження Порядку розміщення інформації для оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу з питань державних закупівель» встановлено, що наповнення веб-порталу Уповноваженого органу з питань закупівель (далі — веб-портал) здійснює державне підприємство «Зовнішторгвидав України».

Ураховуючи викладене, повідомляємо про необхідність самостійного подання замовниками для оприлюднення на веб-порталі документації про закупівлю до державного підприємства «Зовнішторгвидав України».

Крім того звертаємо увагу, що Законом не встановлено обов’язку надсилання річного плану, змін до нього та іншої документації про закупівлю до Уповноваженому органу.

Заступник директора
департаменту державних закупівель
та державного замовлення
Лілія ДУДНИК

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО