Головні події журнал за грудень 2014

Редакція
1020
29 Грудня 2014
Головні події журнал за грудень 2014
1020
29 Грудня 2014

МІНЕКОНОМРОЗВИТКУ ПРАЦЮЄ НАД СПРОЩЕННЯМ ПОРЯДКУ УЧАСТІ БІЗНЕСУ В ДЕРЖАВНИХ ЗАКУПІВЛЯХ

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України працює над забезпеченням дотримання принципів конкуренції під час здійснення державних закупівель та спрощення порядку участі бізнесу в торгах. Отже, здійснюється активна робота з визначення шляхів подальшого реформування сфери держаних закупівель і приведення її у відповідність до стандартів ЄС.

Так, міністерство вивчило питання щодо можливості запровадження єдиної тендерної довідки та видачі її центрами з надання адміністративних послуг. Для цього необхідно внести зміни до Закону України «Про адміністративні послуги» та в подальшому врегулювати питання підтвердження окремих кваліфікаційних даних шляхом подання єдиної тендерної довідки на рівні законодавства про державні закупівлі.

Також Законом України «Про здійснення державних закупівель» (стаття 17) передбачено відмову в участі у процедурах закупівлі недобросовісним учасникам у разі, якщо суб’єкти господарювання притягувалися до відповідальності за порушення у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосувалися спотворення результатів торгів (тендерів).

Прес-служба Мінекономрозвитку

МІНЕКОНОМРОЗВИТКУ ТА ЕКСПЕРТИ ЄС РОЗРОБИЛИ КОМЕНТАР ДО ЗАКОНОДАВСТВА У СФЕРІ ДЕРЖАВНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ

Коментар до чинного законодавства з питань державних закупівель надає можливість глибшого розуміння положень законів і підзаконних актів з метою правильного їх тлумачення й застосування.

Про це йшлося на семінарі для фахівців у сфері державних закупівель. Під час семінару європейські експерти презентували підготовлені ними коментарі до Законів України «Про здійснення державних закупівель», «Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності», підзаконних актів Мінекономрозвитку у сфері державних закупівель.

Коментар до законодавства з питань державних закупівель розроблено представниками проекту технічної допомоги Європейського Союзу «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС» спільно з Мінекономрозвитку. Він буде розміщений на офіційному сайті Мінекономрозвитку.

За матеріалами офіційного урядового веб-порталу

ВАСИЛЬ ЛАЗОРИШИНЕЦЬ: «СИСТЕМУ ТЕНДЕРНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ЛІКІВ РОЗБЛОКОВАНО»

Систему тендерних закупівель ліків розблоковано. Про це повідомив т. в. о. міністра охорони здоров’я Василь Лазоришинець на брифінгу під час прес-дня уряду для представників регіональних та загальнодержавних ЗМІ 10 листопада 2014 року.

За його словами, станом на 1 жовтня (коли на Василя Лазоришинця рішенням уряду було покладено тимчасове виконання обов’язків міністра) було закуплено ліків лише на 88 мільйонів гривень за загальнодержавними національними програмами.

На сьогодні ж уже акцептовано тендерних процедур на 1 млрд 415 млн грн. У процедурі закупівлі знаходиться 722 млн грн з 2 млрд 160 млн гривень, які передбачено на ці цілі в державному бюджеті.

«На сьогодні практично на 65 відсотків акцептовано тендерних пропозицій із того, що нам виділила держава. Укладено договори на 1 млрд 335 млн гривень, що складає майже 60 відсотків», — повідомив Василь Лазоришинець.

Водночас він наголосив на тому, що «на сьогодні в Антимонопольному комітеті заблоковано торгів на 37 млн грн». Це пов’язано зі значною кількістю скарг — 42, тоді як 2012 року таких скарг було 4, 2013-го — жодної.

«Тобто торги спеціально блокуються», — зауважив Василь Лазоришинець. Наразі ліки вже направлені на місця. Тільки протягом поточного тижня було доставлено медикаментів у регіони на суму 158,8 млн грн. Це — ліки для дітей, хворих на хронічний вірусний гепатит, імунобіологічні препарати та препарати для антиретровірусної терапії.

За матеріалами офіційного урядового веб-порталу

МІН’ЮСТ ІНФОРМУЄ ПРО ОСОБЛИВОСТІ ВВЕДЕННЯ В ДІЮ ПОЛОЖЕНЬ ЗАКОНУ «ПРО ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ»

У зв’язку з прийняттям Верховною Радою України 14 жовтня 2014 року Закону України «Про запобігання корупції» та з метою уникнення помилок з боку правоохоронних органів та інших суб’єктів правовідносин Міністерство юстиції України інформує про особливості введення в дію його положень.

Згідно з пунктом 1 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання ним чинності. При цьому вперше Закон України «Про запобігання корупції» був офіційно опублікований у виданні «Голос України» 25 жовтня 2014 року.

З огляду на зазначене, положення Закону «Про запобігання корупції», пов’язані з регулюванням суспільних відносин в антикорупційній сфері, будуть введені в дію 26 квітня 2015 року. Це правило поширюється, серед іншого, й на пункт 3 зазначеного Розділу Закону щодо застосування законодавчих та інших нормативно-правових актів у частині, що не суперечить цьому Закону; на пункт 4 цього ж Розділу щодо втрати чинності законами «Про засади запобігання і протидії корупції» та «Про правила етичної поведінки»; на пункт 5 вказаного Розділу, яким передбачено низку змін до законодавчих актів.

При цьому слід враховувати, що саме дата введення в дію Закону «Про запобігання корупції» є початком для виникнення, зміни чи припинення прав та обов’язків відповідних суб’єктів правовідносин.

Таким чином, до 26 квітня 2015 року застосуванню підлягають закони «Про засади запобігання і протидії корупції» та «Про правила етичної поведінки». Починаючи з 26 квітня 2015 року, у зв’язку зі введенням у дію положення про втрату чинності зазначеними законами, має розпочатися застосування Закону «Про запобігання корупції» і передбачених ним змін до актів законодавства.

З метою уникнення помилок Міністерство юстиції України радить використовувати лише офіційні тексти чинних на сьогодні законів, з якими можна ознайомитись, зокрема, на офіційному сайті Верховної Ради України.

За матеріалами офіційного урядового веб-порталу

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО