Електронна довідка МВС про відсутність судимості

Редакція
4559
5 Грудня 2017
Електронна довідка МВС про відсутність судимості
4559
5 Грудня 2017

Пам’ятаєте, що в попередніх випусках журналу, а саме двічі підряд [у № 10 (73) за жовтень 2017 року (стор. 38–39) та в № 11 (74) за листопад 2017 року (стор. 19–33)], ми з вами розглядали можливості нового сервісу Міністерства внутрішніх справ України (далі — МВС) стосовно замовлення, видачі та оформлення довідки про відсутність судимості? А також обіцяли повернутися до даного питання у випадку наявності будь-яких змін чи нової інформації щодо функціонування даного сервісу? Обіцянки дотримуємось і пропонуємо увазі читачів актуальний матеріал щодо впровадження новинок.

Нагадуємо, що відсутність судимості за злочини, вчинені з корисливих мотивів, у службової (посадової) особи учасника, яка підписала тендерну пропозицію, у фізичної особи, яка є учасником, — є обов’язковою умовою участі в процедурі закупівлі, що прямо передбаченоп. 6 та п. 5 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон, Закон про публічні закупівлі).

Замовляємо електронну довідку МВС про відсутність судимості

У своєму листі від 31.07.2017 № 16/1-2002 Міністерство внутрішніх справ України зазначило, що на даний час міністерство запровадило можливість отримання відомостей стосовно наявності судимості в осіб — учасників процедур закупівлі та/або службової (посадової) особи учасника за запитом фізичної особи в електронній формі за умови її ідентифікації з використанням електронного цифрового підпису через офіційний сайт МВС. А також Міністерство внутрішніх справ України анонсувало, що в подальшому заявник зможе замовити отримання такої довідки* на адресу власної електронної пошти, при цьому довідка буде завірена електронною цифровою печаткою єдиної інформаційної системи МВС. Нагадуємо, що Порядок доступу до відомостей персонально-довідкового обліку єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України затверджено наказом МВС від 29 листопада 2016 року № 1256.

Аби відстежити можливі зміни, ми повторно замовили декілька довідок, подавши запит в електронній формі через офіційний веб-сайт МВС mvs.gov.ua.Зупинятися на покроковому алгоритмі дій та сутності даної довідки для цілей Закону України «Про публічні закупівлі» в даній публікації ми не будемо, оскільки всю необхідну інформацію з даного питання ми розглянули в двох попередніх випусках журналу. І даний матеріал залишається наразі актуальним, єдині зміни до нього полягають у нових можливостях веб-сервісу МВС, які ми й розглянемо далі.

По-перше, онлайн-замовлення довідки ми виконали за допомогою сервісу mvs.gov.ua.Повторювати це не обов’язково, оскільки аналогічні можливості надає сервіс hcs.gov.ua. Отже, вибір використання сервісу залишається за користувачем.

Одразу після вчинення всіх необхідних дій для онлайн-замовлення довідки на електронну пошту прийшло сповіщення, яке ви бачите на рисунку 1. Зверніть увагу, що на самому початку функціонування сервісу в сповіщенні, яке приходить на електронну пошту, була відсутня/могла бути відсутня інформація про посилання, за допомогою яких можна перевірити стан готовності довідки. Та значної ролі це не відіграє, оскільки це лише зручність та ще одна підказка для користувачів. Як видно з рисунка, замовили ми таку довідку 13.11.2017.

Рис. 1

По-друге, коли замовлення довідки було виконане Департаментом інформаційних технологій МВС, то на електронну пошту прийшло нове сповіщення. Переглянути його зміст ви можете на рисунку 2, з якого видно, що довідку в електронному вигляді у форматі pdf надіслано на електронну пошту, а також прикріплено разом з довідкою файл з електронною цифровою печаткою МВС. Тобто, як бачимо, Міністерство внутрішніх справ з анонсованими змінами та новими можливостями не забарилося! Зверніть увагу, що довідку було виготовлено на п’ятий календарний день (18.11.2017) з дня оформлення онлайн-замовлення (13.11.2017). Нагадуємо, що така довідка є безкоштовною, проте строки її виготовлення, передбачені нормативно-правовим актом, залишилися незмінними (до 30 календарних днів за запитом фізичної особи).

Рис. 2

По-третє, ми паралельно вирішили скористатися сервісом для перевірки статусу готовності довідки (вид електронної адміністративної послуги «Перевірка статусу довідки»). Після того, як ви надішлете запит, перед вами відкриється сторінка зі сповіщенням «Заявка з номером ХХХХ ХХХХ ХХХХ ХХХХ ХХХХ готова» [див. рис. 9 на стор. 26 у випуску журналу № 11 (74) за листопад 2017 року].

По-четверте, після того, як ви скористались опцією «Завантажити довідку», перед вами відкриється наступна сторінка, на якій ви матимете змогу завантажити як електронну довідку у форматі pdf, так і файл з ЕЦП (див. рис. 3). Файли, що надійшли на електронну пошту, та файли, які можливо завантажити за допомогою описаної адміністративної послуги, є однаковими за змістом.

Рис. 3

По-п’яте, на рисунку 4 ви маєте можливість побачити, який вигляд має така довідка. Зауважимо, що при заповненні електронної форми запиту ми обирали спосіб отримання довідки як «в електронному вигляді», так і «в паперовому та в електронному вигляді». І в першому, і в другому випадках довідки додатково надіслано на електронні пошти, які вказували заявники при оформленні замовлень, а також такі довідки мають ідентичний вигляд.

Рис. 4

Перевіряємо електронну довідку МВС про відсутність судимості

По-перше,є ще одна чудова новина як для замовників, так і для учасників: за допомогою сервісу Міністерства внутрішніх справ України, який знаходиться за інтернет-посиланням wanted.mvs.gov.ua, можливо перевірити легітимність довідки, яку зображено на рисунку 4. Отже, для здійснення перевірки беремо інформацію з нашої довідки (див. рис. 4), тобто вносимо у відповідні поля номер довідки, дату народження особи, та натискаємо «ЗНАЙТИ». Як видно з рисунка 5, довідку видано легітимно.

Рис. 5

По-друге,перевірити ЕЦП можна на сайті Центрального засвідчувального органу, скориставшись державним онлайн-сервісом перевірки ЕЦП за посиланням czo.gov.ua/verify (див. рис. 6). Важливо! Для здійснення перевірки необхідно підвантажити обидва файли (саму довідку та ЕЦП). Як видно з рисунка 6, підпис перевірено успішно.

Рис. 6

Встановлення в тендерній документації вимог згідно з п. 5 та п. 6 статті 17 Закону про публічні закупівлі

Підсумовуючи все викладене вище, зважаючи на нові можливості щодо отримання електронної довідки та здійснення перевірки її легітимності, доцільно зазначені можливості, впровадженні ДІТ МВС, відобразити в тендерній документації.

Нижче пропонуємо ознайомитися з прикладом встановлення в тендерній документації вимоги про надання інформації учасником та переможцем процедури закупівлі згідно з п. 5 та п. 6 ст. 17 Закону про публічні закупівлі.

Приклад формулювання вимоги для учасника згідно з п. 5 та п. 6 ст. 17 Закону про публічні закупівлі Інформацію про відсутність підстави надають у довільній формі за підписом уповноваженої особи учасника та завіреною печаткою (у разі її використання).

Приклад формулювання вимоги для переможця згідно з п. 5 ст. 17 Закону про публічні закупівлі Електронний бланк довідки, паперовий бланк довідки або нотаріально завірена копія документа (-ів), виданого відповідним органом (МВС), який має такі повноваження, про те, що фізичну особу, яка є переможцем, не було засуджено за злочин, учинений з корисливих мотивів, та про те, що така особа не має незнятої або непогашеної судимості у встановленому законом порядку. Документ повинен бути не більше тридцятиденної давнини від дати подання документа.

Приклад формулювання вимоги для переможця згідно з п. 6 ст. 17 Закону про публічні закупівлі
Електронний бланк довідки, паперовий бланк довідки або нотаріально завірена копія документа (-ів), виданого відповідним органом (МВС), який має такі повноваження, про те, що службову (посадову) особу переможця, яка підписала тендерну пропозицію, не було засуджено за злочин, учинений з корисливих мотивів, та про те, що така особа не має незнятої або непогашеної судимості у встановленому законом порядку. Документ повинен бути не більше тридцятиденної давнини від дати подання документа.


* Тут і далі йдеться про довідку про відсутність судимості (довідку про несудимість).

**Акцентуємо увагу замовників, що для уникнення непорозумінь між замовником, який виступає автором тендерної документації, та учасником, який готує тендерну пропозицію відповідно до вимог тендерної документації, положення тендерної документації повинні бути узгоджені. Тобто тендерна документація повинна містити припис щодо того, в якому вигляді подають документи як учасник, так і переможець процедури закупівлі. Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону про публічні закупівлі подання інформації під час проведення процедури закупівлі здійснюють в електронному вигляді через електронну систему закупівель. Зважаючи на положення ст. 14 Закону, у тендерній документації доцільно зазначити, що, наприклад, усі документи тендерної пропозиції та документи, які готує переможець процедури закупівлі, подають в електронному вигляді через електронну систему закупівель у вигляді електронних документів, сканованих кольорових копій оригіналів документів або нотаріально посвідчених копій [з підписом уповноваженої особи учасника та завірених печаткою (у разі її використання)].

Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО