Новини закупівель за січень 2016 року

Редакція
1480
4 Січня 2016
Новини закупівель за січень 2016 року
1480
4 Січня 2016

Верховна Рада прийняла Закон “Про публічні закупівлі”

З 2016 року закупівлі будуть проводитися через систему електронних закупівель, що дозволить заощадити більше 4 мільярдів гривень.

Верховна Рада України вночі у п’ятницю, 25 грудня 2015 року, проголосувала за закон «Про публічні закупівлі» який поширює електронні закупівлі на всі бюджетні закупівлі. Законопроект підтримали 244 народних депутата.

Закон вводиться в дію з 1 квітня 2016 року для центральних органів виконавчої влади та замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, а з 1 серпня 2016 року – для всіх замовників.

Обсяг держзакупівель в Україні становить майже 200 мільярдів у рік. Для придбання товарів за рахунок бюджетних коштів кожне підприємство або державний орган зобов’язані провести тендер, в якому на умовах відкритої конкуренції повинні взяти участь кілька постачальників і запропонувати державі оптимальну ціну. Проте проведення конкурсів та формування ціни часто відбувається непрозоро, що приносить збитки державному бюджету.

«Поки дізнатися про тендер та отримати запрошення майже неможливо, а ціна часто визначається не відкритою конкуренцією, а змовою декількох осіб. Крім того, малий та середній бізнес відмовляється від участі в державних торгах через складність і зарегульованість паперових процедур», – пише Андрій Гужва в матеріалі для ZN.UA.

Джерело: «Дзеркало тижня. Україна»

Парламент ухвалив Державний бюджет на 2016 рік. Арсеній Яценюк: Ми здатні досягати результату, якщо ми єдині

Верховна Рада України ухвалила Державний бюджет України на 2016 рік. За нього віддали голоси 263 народні депутати.

Перед голосуванням Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк висловив вдячність «кожному народному депутату, «Народному фронту», Блоку Петра Порошенка, «Самопомочі», Радикальній партії, депутатським групам і фракціям»: «Під час напрацювання цього бюджету і всіх податкових змін ви допомогли зробити його кращим. Нам із вами разом вдалося зробити ті акти законодавства, які вносились Урядом, кращими, сильнішими і ефективнішими».

Глава Уряду підкреслив, що ще декілька років тому податок на заробітну платню, єдиний соціальний внесок був тягарем на бізнес, працівника і роботодавця. Тепер, наголосив він, ЄСВ буде зменшений в два рази – з 41% до 22.

«Хто міг сподіватись, що наша бюджетна децентралізація, яка широко критикувалася, в тому числі і в стінах Парламенту, дасть можливість збільшити доходи місцевих бюджетів на 40%. І це гроші, які йдуть на лікарні, на школи, на інфраструктуру», – сказав Арсеній Яценюк.

«Ми з вами нарешті прийшли до ладу в питанні як збору, так і відшкодування податку на додану вартість. Ми разом з вами провели нову систему адміністрування ПДВ і нову публічну систему відшкодування податку на додану вартість. І це також ваша і наша заслуга», – наголосив він.

Арсеній Яценюк нагадав, що в цьому 2015 році соціальні стандарти зросли на 13% для пенсіонерів і 19% – для державного сектору. У наступному 2016 році передбачено 12% зростання соціальних стандартів.

«Я усвідомлюю, що нам треба буде далі працювати не тільки над цим бюджетом, але й над всіма реформами, як податкової, так і медицини й освіти. Ми з вами крок за кроком робимо роботу. 22 місяці ніхто не сподівався, що країна зробить такий прогрес. І я залишаюся оптимістом – ми здатні проводити реформи, ми здатні досягати результату, якщо ми єдині. Єдність – це запорука українського успіху і сильної європейської української держави», – підкреслив Арсеній Яценюк.

За матеріалами офіційного Урядового веб-портала

НКРЕКП: Набрали чинності зміни до Правил користування електричною енергією

Зміни до Правил користування електричною енергією, затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 29.10.2015 № 2684, оприлюднені в «Офіційному віснику України» за № 100, ст. 3459.

Зміни до Правил направлені на поліпшення стану розрахунків за електричну енергію. Крім того, затвердженими змінами удосконалено положення Правил, якими регулюються питання улаштування вузлів обліку, процедури укладення договорів, інформаційного обміну енергопостачальника та споживача з питань обсягу використаної електричної енергії та стану розрахунків за неї, зміни споживача на об’єкті.

Постанова № 2684 зареєстрована у Міністерстві юстиції України 26.11.2015 за № 1477/27922.

Також варто зазначити, що постанова № 2684 оприлюднена на офіційному веб-сайті НКРЕКП і в офіційному друкованому ЗМІ Комісії – «Інформаційному бюлетені НКРЕКП».

За матеріалами офіційного Урядового веб-портала

Дію пілотного проекту щодо впровадження процедури електронних закупівель продовжено до 31 грудня 2016 року

5 січня 2016 року, на офіційному Урядовому веб-порталі, оприлюднили розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 р. № 1408-р «Про внесення змін до розпоряджень Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 416 і від 20 травня 2015 р. № 501».

Пункт 2 даного нормативно-правового акту містить наступні положення: «В абзаці п’ятому пункту 2 розпорядження Кабінету Міністрів України від 20 травня 2015 р. № 501 «Про реалізацію пілотного проекту щодо впровадження процедури електронних закупівель товарів» (Офіційний вісник України, 2015 p., № 42, ст. 1322, № 96, ст. 3302) цифри “2015” замінити цифрами “2016”».

А отже, дію пілотного проекту щодо впровадження процедури електронних закупівель продовжено до 31 грудня 2016 року.

Також, даний документ вносить зміни до розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 416-р «Про проведення експерименту із застосування електронних засобів під час здійснення переговорної процедури закупівлі», а саме встановлює обов’язок Міністерства оборони України щороку до 1 січня подавати Кабінетові Міністрів України звіт про результати проведення даного експерименту, який, зокрема, повинен містити дані щодо загального обсягу проведених процедур закупівлі у кількісному та вартісному виразі, середньої кількості учасників, які взяли участь у зазначених процедурах, різниці між очікуваною вартістю закупівлі та сумою укладених договорів, а також інформацію про внесені до договорів про закупівлю зміни.

За матеріалами редакції Журналу «Радник в сфері державних закупівель»

Уряд України затвердив порядок ввезення ліків і медвиробів, що звільнені від ПДВ

Кабінет Міністрів затвердив порядок, що визначає особливості ввезення, постачання і цільового використання лікарських засобів, медичних виробів, які звільняються від обкладення податком на додану вартість та купуються на підставі угод зі спеціалізованими організаціями, що здійснюють закупівлі, перелік яких визначено Законом України «Про здійснення державних закупівель».

Відповідну постанову №1153 від 2 грудня 2015 року оприлюднено на сайті уряду.

Згідно з текстом затвердженого порядку, зокрема, ввезення на митну територію України здійснюється підприємствами, установами, організаціями в порядку і на умовах, встановлених Митним кодексом України, іншими законодавчими актами, а також у виконання відповідних угод (договорів), укладених між Міністерством охорони здоров’я і спеціалізованими організаціями.

Крім того, підприємства, установи, організації, які планують ввезення, подають до МОЗ не пізніше ніж протягом десяти робочих днів до дня ввезення на паперовому та електронному носії: заяву про видачу довідки, що підтверджує ввезення лікарських засобів, медичних виробів на митну територію України відповідно до угод; завірену в установленому порядку копію зовнішньоекономічного договору, згідно з яким планується таке ввезення; лист-зобов’язання про ввезення таких лікарських засобів, медичних виробів виключно для їх поставки на митну територію України в рамках виконання угоди; завірені копії сертифікатів якості (сертифікатів аналізу, протоколів аналізу тощо), виданих виробником на серії лікарських засобів, що пропонуються до ввезення.

У свою чергу, МОЗ протягом п’яти робочих днів з дати отримання документів видає імпортеру довідку, що підтверджує ввезення лікарських засобів, медичних виробів на митну територію України відповідно до угод або надсилає обґрунтовану відмову в письмовій формі тощо.

За матеріалами  http://regionews.sumy.ua/?q=node/62183

Журнали за 2016 рік

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» в 2016 році

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО