10.09.2022 Закон про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та інших законів України щодо здійснення оборонних та публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану № 2526 від 16.08.2022 набув чинності.
Зупинимося на внесених змінах у Закон України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), а саме на доповненні розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» пунктом 38, який має такий зміст:
«…Установити, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні в разі здійснення замовником закупівлі без використання електронної системи закупівель, за умови що вартість закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень, замовник оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня укладення такого договору. Замовники можуть не публікувати інформацію про своє місцезнаходження та/або місцезнаходження постачальників (виконавців робіт та надавачів послуг), та/або місце поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг, якщо поширення такої інформації несе ризики для безпеки замовника та/або постачальників (виконавців робіт та надавачів послуг)…».
У статті «Огляд змін до Закону “Про публічні закупівлі” від 16.08.2022» ми зазначали, що через таку редакцію виникає колізія, адже приписами постанови Уряду від 28.02.2022 № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» визначено: «…за умови, що вартість закупівлі становить або перевищує 50 тис. гривень, замовник/державний замовник оприлюднює звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, договір про закупівлю, а також всі додатки та зміни до нього після його укладення, але не пізніше ніж через 70 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях…».
Водночас, незважаючи на зазначені невідповідності, Міністерство економіки України листом № 3323-04/64632-06 повідомило, зокрема, що на виконання пункту 38 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону на період дії правового режиму воєнного стану в Україні в разі здійснення замовником закупівлі без використання електронної системи закупівель, за умови що вартість закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень, замовник оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня укладення такого договору.
Детально зі змістом листа № 3323-04/64632-06 можна ознайомитися в матеріалі «Огляд листа Мінекономіки від 12.09.2022 щодо інформування про зміни в законодавстві».
Таким чином, аби уникнути можливої адміністративної відповідальності за неоприлюднення або порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі, радимо замовникам оприлюднити інформацію в електронній системі щодо звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня укладення такого договору.
Детально про відповідальність у закупівлях читайте у «Шпаргалці уповноваженої особи замовника про адміністративну відповідальність», завантажуйте та користуйтеся.
Більше порад — у статті «Відповіді на п’ять найгарячіших запитань щодо внесення змін до Закону про закупівлі від 10.09.2022».
На порталі RADNUK.COM.UA всі публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану, зібрані у розділі «Воєнний стан». Дивіться, як його знайти: