Запит цінової пропозиції для закупівель за Постановою № 169

Олег Підгірський
5244
9 Червня 2022
Запит цінової пропозиції для закупівель за Постановою № 169
5244
9 Червня 2022

Як згідно з постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» від 28.02.2022 № 169, так і під час здійснення закупівель відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель.

Нещодавно в публікації «Лайфхаки дотримання принципів здійснення публічних (воєнних) закупівель» ми розібрали кожен принцип. Проте, яким чином замовнику домогтись максимально належного дотримання принципу максимальної економії, ефективності та пропорційності в умовах воєнного стану?

Для цього можна скористатись примірною методикою визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженою наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18.02.2020 № 275, за допомогою якої умовно можна визначити контрагента з найбільш економічно вигідною пропозицією, тим самим дотримавшись принципу максимальної економії.

Одним із методів, що встановлено розділом ІІІ Методики, є розрахунок очікуваної вартості товарів / послуг методом порівняння ринкових цін. Що це таке?

Метод порівняння ринкових цін — це метод визначення очікуваної вартості на підставі даних ринку, а саме загальнодоступної відкритої інформації про ціни та інформації з отриманих цінових пропозицій та прайс-листів на момент вивчення ринку.

Одним із способів, що рекомендуються для отримання інформації про ціну товарів та послуг, є направлення не менше трьох письмових запитів цінових пропозицій (наприклад, електронною поштою) виробникам, офіційним представникам та дилерам, постачальникам конкретного товару / надавачам послуг.

Лист-запит цінових пропозицій — документ, лист-звернення замовника до учасників ринку з проханням надати свої комерційні пропозиції на зазначений товар або послугу. У листах-запитах цінових пропозицій рекомендується зазначати:

  1. інформацію щодо повної характеристики предмета закупівлі (марка, креслення, розмір, ДСТУ, ГОСТ, технічні умови, тип, сорт, категорія, артикул, ємність, густина, тип упаковки (тара), а також рік випуску для техніки та обладнання), необхідної кількості, графіка поставок, умов постачання, умов оплати та системи надання знижок, гарантійного терміну тощо;
  2. що збір інформації не тягне за собою жодних зобов’язань замовника;
  3. щодо відповідності якості товарів / послуг вимогам чинних нормативних документів та документів на їх виготовлення.

Редакцією порталу RADNUK.COM.UA розроблено та розміщено зразок такого листа-запиту в розділі «Зразки документів», який ви можете завантажити за посиланням. Також маєте нагоду завантажити приклад Методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, що розроблений редакцією цього порталу.

Читайте також публікації:

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО