УЕП уже не використовуємо? Чи як?

Редакція
1569
6 Квітня 2022
УЕП уже не використовуємо? Чи як?
1569
6 Квітня 2022

До редакції «Радник в сфері державних закупівель» надійшло звернення передплатника порталу з питанням про можливість подальшого використання удосконаленого електронного підпису. У зв’язку з цим звертаємо увагу на таке.

09.03.2022 набула чинності постанова Кабміну від 23.02.2022 № 229 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 і від 29 червня 2021 р. № 677» (далі — Постанова № 229), якою внесено зміни в постанову Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236, зокрема доповнено пункт 24 (на період дії карантину тимчасово дозволяється) підпунктом 6 такого змісту:

«6) використання електронних підписів чи печаток, що базуються на сертифікатах відкритого ключа, виданих кваліфікованими надавачами електронних довірчих послуг БЕЗ ВІДОМОСТЕЙ ПРО ТЕ, ЩО ОСОБИСТИЙ КЛЮЧ ЗБЕРІГАЄТЬСЯ В ЗАСОБІ КВАЛІФІКОВАНОГО ЕЛЕКТРОННОГО ПІДПИСУ ЧИ ПЕЧАТКИ, користувачами електронних довірчих послуг для здійснення електронної взаємодії, електронної ідентифікації та автентифікації фізичних, юридичних осіб і представників юридичних осіб у разі, коли законодавством передбачено використання виключно кваліфікованих електронних підписів чи печаток (засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки, кваліфікованих електронних довірчих послуг) або засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри, крім вчинення в електронній формі правочинів, що підлягають нотаріальному посвідченню та/або державній реєстрації у випадках, установлених законом, та випадках, пов’язаних з високим ризиком для інформаційної безпеки, що визначається власниками відповідних інформаційних та інформаційно-комунікаційних систем з урахуванням обмежень, установлених абзацом другим частини другої статті 17 Закону України “Про електронні довірчі послуги”».

Постановою № 229 продовжено дію карантину до 31.05.2022.

Що з цього всього випливає? До31.05.2022 можна використовувати УЕП, крім випадку:

  1. вчинення в електронній формі правочинів, що підлягають нотаріальному посвідченню;
  2. вчинення в електронній формі правочинів, що підлягають державній реєстрації;
  3. що пов’язаний з високим ризиком для інформаційної безпеки, що визначається власниками відповідних інформаційних та інформаційно-комунікаційних систем з урахуванням того, що органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації державної форми власності (фактично всі замовники), державні реєстратори, нотаріуси та інші суб’єкти, уповноважені державою на здійснення функцій державного реєстратора, для засвідчення чинності відкритого ключа використовують лише кваліфікований сертифікат відкритого ключа (КЕП), а для реалізації повноважень, спрямованих на набуття, зміну чи припинення прав та / або обов’язків фізичної або юридичної особи відповідно до закону, застосовують виключно засоби кваліфікованого електронного підпису чи печатки, які мають вбудовані апаратно-програмні засоби, що забезпечують захист записаних на них даних від несанкціонованого доступу, від безпосереднього ознайомлення із значенням параметрів особистих ключів та їх копіювання.

Висновок. Учасники ринку публічних закупівель до 31.05.2022 можуть використовувати УЕП, крім трьох вищезазначених випадків. При цьому замовникам у закупівельній сфері рекомендуємо використовувати КЕП.

Щодо електронного підпису на порталі RADNUK.COM.UA читайте «Нотатки закупівельника: те, що повинен знати кожен про КЕП / УЕП».

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО