Щодо звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання на митній території України електрогенераторних установок і не тільки

Катерина Плашенко
1715
20 Грудня 2022
Щодо звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання на митній території України електрогенераторних установок і не тільки
1715
20 Грудня 2022

Для забезпечення можливості ефективно працювати в умовах тривалого обмеження постачання електричної енергії основною задачею Уряду та Верховної Ради України є стимулювання швидкого відновлення енергетичної інфраструктури України.

У матеріалі «Усе, що треба знати про придбання генераторів та акумуляторів» ми детально розглянули тонкощі та нюанси придбання генераторів та акумуляторів, у тому числі звільнення від сплати ввізного мита та ПДВ. Ми проаналізували норми Податкового кодексу України, які гарантують, що товари за переліком, що затверджений Кабміном, ввозяться в Україну та / або продаються вже в Україні без ПДВ, та дійшли висновку, що немає значення, хто і для яких цілей є покупцем / замовником генератора, електричного акумулятора чи іншого товару з числа доповнень у Переліку товарів з ПДВ-пільгою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2020 № 224 (далі — Перелік № 224 ): якщо вимоги примітки щодо оцінки відповідності технічним регламентам виконані, то операція з постачання такого товару в Україні звільняється від ПДВ, а операція з ввезення такого товару звільняється і від ПДВ, і від ввізного мита.

11.11.2022 набула чинності постанова Уряду № 1260 від 09.11.2022, якою було внесено зміни та доповнено Перелік № 224. Докладніше — у матеріалі «Контакт-центр ДПС про звільнення від оподаткування та відповідальність (Постанова № 1260)».

У статті «Перелік товарів, які звільняються від сплати ПДВ та ввізного мита, доповнений, зокрема, генераторами змінного струму та двигунами внутрішнього згоряння» ми розглянули постанову Кабінету Міністрів України № 1340 від 29.11.2022, що набула чинності 02.12.2022, якою було внесено зміни до Переліку № 224 та доповнений підрозділ «Інше» рядом позицій.

Детально роз’яснення Державної митної служби України щодо обмеження кількості, вартості та ваги генераторів, які ввозяться громадянами без сплати митних платежів, читайте в новинах «Державна митна служба щодо пільгового ввезення генераторів».

Державна податкова служба України надала роз’яснення щодо звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання на митній території України електрогенераторних установок та інших товарів, що включені до Переліку № 224 постановами № 1260 та № 1340. У роз’ясненні надано детальні відповіді на найважливіші питання щодо оподаткування та митних платежів при закупівлі електрогенераторних установок та інших товарів, у тому числі на питаннячи нараховуються податкові зобов’язання з ПДВ, якщо частина вартості обладнання оплачена до 11.11.2022, а фактичне його постачання та оплата залишку його вартості здійснюється в період дії податкової пільги?

Державна податкова служба України зазначає, що на дату отримання від покупця часткової попередньої оплати за товари («перша подія») постачальник повинен був нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ та скласти податкову накладну на покупця з ПДВ і зареєструвати її в ЄРПН у встановлені Кодексом строки. На дату фактичного відвантаження товару понад обсяг отриманої часткової попередньої оплати на неоплачену частину відвантажених товарів податкові зобов’язання з ПДВ не визначаються та податкова накладна складається без ПДВ.

Нагадаємо, що 19.12.2022 Закон №8196 від 10.11.2022 «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України» направлено на підпис Президенту. Законом, зокрема, передбачено, що на період воєнного стану та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування

  • електрогенератори не вважатимуться стаціонарними джерелами забруднення;
  • при їх експлуатації не потрібно сплачувати екологічний податок;
  • приміщення, де розташовані ємності до 2000 літрів для зберігання пального для заправки електрогенераторів, не є акцизним складом — не потрібно реєструватися платником акцизного податку.

За нагоди використовуйте приклад Порядку взаємодії між структурними підрозділами.

Нагадаємо, що на порталі ви можете перевірити свої знання, пройшовши тестування «Закупівлі за Особливостями». Не знаєте відповіді, помилилися з відповіддю — не біда. Після кожного питання є посилання на статтю, у якій воно розкрито в повному обсязі, тому у вас є можливість поглибити свої знання та точно знати правильну відповідь. Дивіться, як знайти тести:

Залишайтеся з нами та бережіть себе та близьких.

Більше важливої інформації про закупівлі під час війни читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Воєнний стан».

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО