Щодо поточного ремонту в розумінні Закону з урахуванням Особливостей

Катерина Плашенко
6013
1 Лютого 2023
Щодо поточного ремонту в розумінні Закону з урахуванням Особливостей
6013
1 Лютого 2023

Питання передплатника порталу:

  • Плануємо проводити закупівлю послуг з поточного ремонту автомобілів на суму 150 921,00 грн за ДК 50110000-9 — Послуги з ремонту і технічного обслуговування мототранспортних засобів і супутнього обладнання.

Виникло питання, як проводити зазначену закупівлю: шляхом застосування відкритих торгів або «прямим договором» без використання електронної системи закупівель? Чи відносяться послуги з поточного ремонту автомобілів до виключень пункту 10 Особливостей «крім послуг з поточного ремонту»?

Відповідь експерта

  • Вітаю! Пунктом 3 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування (далі — Особливості), які затверджені постановою Уряду № 1178 від 12.10.2022, визначено, що замовники, які зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням цих Особливостей.

Відповідно до пункту 21 частини 1 Закону послуги — це будь-який предмет закупівлі, крім товарів і робіт, зокрема транспортні послуги, освоєння технологій, наукові дослідження, науково-дослідні або дослідно-конструкторські розробки, медичне та побутове обслуговування, найм (оренда), лізинг, а також фінансові та консультаційні послуги, поточний ремонт, поточний ремонт з розробленням проєктної документації. При цьому згідно з листом Міністерства регіонального розвитку та будівництва від 15.07.2009 № 9/9-1056 поточний ремонт — це комплекс ремонтно-будівельних робіт, який передбачає систематичне та своєчасне підтримання експлуатаційних якостей та попередження передчасного зносу конструкцій та інженерного обладнання.

Також згідно з пунктом 15 Особливостей предмет закупівлі визначається замовником відповідно до вимог Закону та Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 708. Відповідно до пункту 3 Порядку визначення предмета закупівлі під час здійснення закупівлі послуг з поточного ремонту предмет закупівлі визначається за кожним окремим будинком, будівлею, спорудою, лінійним об’єктом інженерно-транспортної інфраструктури згідно з термінологією державних будівельних норм ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво», затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 04.06.2014 № 163, та / або галузевих будівельних норм ГБН Г.1-218-182:2011 «Ремонт автомобільних доріг загального користування. Види ремонтів та переліки робіт», затверджених наказом Державної служби автомобільних доріг України від 23.08.2011 № 301.

Пунктом 10 Особливостей встановлено, що замовники, у тому числі централізовані закупівельні організації, здійснюють закупівлі товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн гривень, шляхом застосування відкритих торгів у порядку, визначеному цими особливостями, та / або шляхом використання електронного каталогу для закупівлі товару відповідно до порядку, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2020 № 822 «Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу», з урахуванням положень, визначених особливостями.

Виходячи з викладеного, послуги з поточного ремонту автомобілів не можна віднести до поточного ремонту в розумінні Особливостей та Закону. У вашому випадку йдеться про закупівлю саме послуг, і в разі, якщо очікувана вартість таких послуг перевищує 100 тис. грн, ви можете провести відкриті торги у порядку, визначеному Особливостями.

Щоб ви завжди мали під рукою потрібну інформацію, ми створили для вас новий зразок — шпаргалку щодо застосування замовником норм статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» з урахуванням Особливостей.

Знайти її ви можете в новій категорії розділу «Зразки документів» — «Шпаргалки в закупівлях».

Більше важливої інформації про закупівлі під час війни читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Воєнний стан».

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО