Процес планування надважливий у роботі замовника, оскільки заплановану закупівлю уповноважена особа вносить у річний план, і це є обов’язковою передумовою здійснення публічних закупівель.
Зазвичай основну роботу із річним планом проводять у кінці поточного року та на початку наступного. Однак замовник має право публікувати плани також і протягом року.
У системі Prozorro річний план по своїй структурі нагадує мініверсію тендеру, адже процес його публікації схожий на створення оголошення процедури закупівлі. І коли треба одразу публікувати багато рядків, цей процес може забрати значний ресурс у замовника. Маємо рішення, яке вже давно допомагає користувачам майданчика E-Tender економити час та ресурси в роботі з річними планами закупівель. Розкажемо, як це працює.
Імпорт планів на майданчик із файлу Excel
В особистому кабінеті замовника на E-Tender завантажуємо на свій комп’ютер шаблон файлу для заповнення інформації про плани у форматі Excel.
Далі потрібно заповнити цей файл запропонованим шаблоном та зберегти його.
Після цього замовник завантажує збережений файл із заповненою інформацією.
У результаті імпорту заповненого файлу Excel на майданчик у системі відобразиться рівно та кількість планів, скільки замовник заповнив рядків у файлі.
Зверніть увагу! Усі плани, завантажені з файлу, відобразяться на майданчику в статусі чернеток, щоб замовник зміг перевірити інформацію та за потреби внести зміни в план чи взагалі видалити його.
Далі замовник одним кліком вибирає всі потрібні йому рядки плану та відправляє їх на ЦБД.
Для підписання КЕП можна також скористатися додатковою зручною функцією масового підписання планів, тобто замовнику не потрібно накладати підпис на кожен план окремо.
Загальна схема кроків, які ми описали вище:
Можливість відслідковувати помилки у плані
Одразу після завантаження плану на майданчику відкриється сторінка, на якій можна перевірити статус плану. У разі допущення помилки або невідповідності формату плану система звітує про місце та характер виявленої помилки. Таким чином, ви побачите дані про:
- кількість успішно завантажених планів
- та / або кількість планів, завантажених з помилкою.
Звісно, замовник вправі користуватися функцією створення плану безпосередньо на майданчику, особливо коли йдеться про разову публікацію. Однак для ситуацій, коли замовник публікує одразу багато інформації, радимо скористатися функцією, яку ми описали вище. Сподіваємося, вам було корисно дізнатися про можливості майданчика E-Tender в частині роботи з річним планом закупівлі.
Також нагадуємо, що на порталі Радник розміщено шпаргалку для ведення річного плану / договорів, а інструкція до неї в статті “Вебінар: практичні поради щодо планування закупівель“.
Читайте також: