Найважливіше на закупівельному фронті (до 25.08.2022)

Марія Степічева
991
26 Серпня 2022
Найважливіше на закупівельному фронті (до 25.08.2022)
991
26 Серпня 2022

У закупівельному світі не буває відсутності новин. Як завжди, група компаній «Радник» підготувала для вас найважливіше за цей тиждень:

  1. З 19.07.2022 за Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII набрали чинності норми щодо ступеня локалізації виробництва, які передбачають встановлення вимог щодо ступеня локалізації виробництва певних товарів. Група компаній «Радник» уже готує для вас усі необхідні роз’яснення та приклади документів у зв’язку з прийняттям постанови від 02.08.2022 № 861, які будуть опубліковані на порталі RADNUK.COM.UA найближчим часом. У статті «Алгоритм внесення товару до реєстру на виконання норм щодо ступеня локалізації» ми детально розглянули алгоритм внесення товару до реєстру локалізованих товарів на прикладі майданчика  Zakupki.Prom і рекомендуємо вам з ним ознайомитись.
  2. Як зміниться закупівельний процес на ринку публічних закупівель? Як технічно буде реалізовано підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів? Редакція порталу RADNUK.COM.UA звернулася з цими та іншими питаннями до представника ДП «Прозорро» Наталії Шимко, на які ми отримали відповідь у «Інтерв’ю з представником ДП „Прозорро“ Наталією Шимко щодо ступеня локалізації виробництва».
  3. Нові законодавчі зміни до публічних закупівель принесли й нові перспективи для представників бізнесу. Портал RADNUK.COM.UA завжди підтримує підприємництво в Україні, тому вирішив створити ряд статей «Лайфхаки для учасників публічних закупівель», щоби ви завжди перемагали і, продаючи державі, заробляли. З першою частиною корисних лайфхаків можете ознайомитись у статті «Лайфхаки для учасників публічних закупівель. Частина 1».
  4. Останнім часом спостерігається суттєве зростання цін, і в деяких випадках постачальники більше не в змозі виконувати договори / договори про закупівлю на умовах, на яких вони були укладені. Тому замовники вимушені розривати договори / договори про закупівлю та проводити нові публічні закупівлі. Як відбувається процес розірвання на майданчику? Про це все дізнаєтесь у статті «Алгоритм розірвання договору про закупівлю в електронній системі». Як правило, розірвання договору / договору про закупівлю відбувається через укладання додаткової угоди (якщо інше не встановлено умовами такого договору). І в багатьох замовників виникає питання, чи потрібно цю додаткову угоду публікувати. Однак це залежить від того, яким чином подібна додаткова угода складена. Найчастіше зустрічаються два варіанти, які ми і розглядаємо у вказаній статті.
  5. Чи знали ви, що у разі переходу постачальника, зареєстрованого платником ПДВ, на спецгрупу ЄП сторони договору мають зменшити ціну предмета закупівлі в частині невиконаних зобов’язань на розмір ПДВ і навпаки (у разі повернення постачальника зі спецгрупи ЄП на раніше вибрану ним систему оподаткування, що передбачає сплату ПДВ, сторони мають донарахувати ПДВ в частині невиконаних за договором зобов’язань)? Більш детально проаналізувати це питання маєте змогу, ознайомившись зі статтею «Податкова підтвердила, що постачальник на спецгрупі єдиного податку за ставкою 2 % НЕ нараховує ПДВ та НЕ включає його до ціни договору».

Нагадуємо, що на порталі є розділ «Зразки документів», який ми постійно оновлюємо актуальними зразками, що готуємо для вашої зручності.

Слава Україні! Героям Слава!

Більше важливої інформації про закупівлі під час воєнного стану читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Воєнний стан».

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО