Найважливіше на закупівельному фронті (до 23.06.2023)

Лілія Груздо
1189
24 Червня 2023
Найважливіше на закупівельному фронті (до 23.06.2023)
1189
24 Червня 2023

Нові зміни до Особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану, що затверджені Постановою № 1275 (далі — Особливості), не пройшли повз увагу фахівців порталу «Радник». Радимо ознайомитися з найцікавішими матеріалами для врахування їх у роботі:

  • Постановою КМУ від 19.06.2023 № 621 «Про внесення змін до особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» внесені одинадцяті зміни до Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178. Порівняльний огляд змін навели в статті «Порівняльна таблиця одинадцятих змін до Особливостей № 1178».
  • Радимо замовникам спланувати свої закупівлі товарів, які містяться в переліку постанови КМУ від 20.03.2020 № 224 «Про затвердження переліку товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість та які звільняються від сплати ввізного мита», таким чином, щоб вони або були завершені до 30 червня, або ж були розпочаті вже в липні 2023 року, щоб уникнути можливих порушень та законодавчих колізій, і, звісно, мати розуміння, на які нормативно-правові акти посилатись. Детально розглядаємо дане питання в статті «„Ковідна“ постанова КМУ від 20.03.2020 № 224 може втратити чинність 30.06.2023. На що потрібно звернути увагу вже зараз?».
  • Аудитори мають право перевіряти обґрунтованість цін у складі ПКД, незалежно від наявності / відсутності позитивного висновку експертизи, і доводити їх завищення та / або заниження. Замовникам у свою чергу рекомендовано  мати цінові пропозиції на обладнання, що постачається у складі робіт. Докладно розглянули умови, способи перевірки цін у складі ПКД у статті «Чи гарантує позитивний висновок експертизи проєктно-кошторисної документації відсутність будь-яких питань до закупівлі з боку аудиторів?».
  • Станом на червень-2023 виключення щодо абзацу першого пункту 9 Особливостей було прибрано, у зв’язку з чим можемо дійти висновку, що за результатами проведення другого етапу рамкової угоди та укладання договору (контракту) з учасником необхідно оприлюднювати звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель. Алгоритм здійснення оборонних закупівель шляхом укладення рамкової угоди та умови здійснення рамкових угод докладно розглянули у статті «Алгоритм здійснення оборонних закупівель без використання ЕСЗ за рамковими угодами після травневих змін».
  • Консультаційні послуги, які надаються замовнику третіми особами, не можуть бути віднесені до предмета закупівлі, а отже, витрати на їх надання третіми особами не можуть бути включені до витрат учасника за процедурою закупівлі. У статті «Чи можна покласти на переможця торгів витрати замовника на послуги консультантів» розглянули практику АМКУ стосовно витрат на послуги консультантів.

До речі, кожен передплатник порталу має можливість завантажити шпаргалку щодо визначення предмета закупівель робіт, послуг з поточного ремонту, авторського та технічного нагляду.

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО