Найважливіше на закупівельному фронті (до 22.12.2022)

Марія Степічева
896
23 Грудня 2022
Найважливіше на закупівельному фронті (до 22.12.2022)
896
23 Грудня 2022

Напередодні новорічних свят, попри складні умови зі світлом і зв’язком, у доброму гуморі та надією на швидку перемогу група компаній «Радник» підготувала для вас найважливіше за цей тиждень, щоб розібратись у закупівельних нововведеннях:

  1. У кінці календарного року, як і зазвичай, особливої актуальності набуває питання щодо публікації звітів про виконання договору про закупівлю. Рекомендуємо за результатами проведеної закупівлі згідно з пунктами 10 і 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), оприлюднювати звіт про виконання договору про закупівлю протягом 20 робочих днів з дня 1) виконання сторонами договору про закупівлю або 2) закінчення строку дії договору про закупівлю, за умови його виконання сторонами, або 3) його розірвання. Детальніше — у статті «Звіт про виконання договору: у яких випадках розміщувати, а коли не потрібно поспішати».
  2. Чи знали ви, що замовникам слід наприкінці бюджетного періоду потурбуватися про своєчасне внесення змін до бюджетних зобов’язань (у разі такої потреби)? Для того щоб з першого дня нового бюджетного року замовник мав змогу забезпечити свою діяльність необхідними товарами, роботами або послугами, частиною 6 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) передбачена можливість продовження дії договору про закупівлю на строк, достатній для проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі на початку наступного року в обсязі, що не перевищує 20 % від суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю, укладеному в попередньому році, якщо видатки на досягнення цієї цілі затверджено в установленому порядку. Положення Особливостей також передбачають цю можливість, про що можете дізнатись у статті «Як продовжити термін дії договору про закупівлю на наступний рік на 20 % від вартості договору про закупівлю поточного року?».
  3. Нагадаємо, що нумерація протоколів ведеться в межах календарного року окремо за кожною групою протоколів. Кожна з уповноважених осіб повинна приймати рішення шляхом оформлення протоколу. Зручніше кожній окремій уповноваженій особі в межах календарного року вести окремо свою групу протоколів. Більше про оформлення та нумерацію протоколів читайте у статті «Правильно складаємо протоколи і ведемо їхню нумерацію з початку року».
  4. Через енергетичну кризу, що виникла через підступні обстріли рф, наразі надзвичайно актуальним предметом закупівлі є генератори. Ми вирішили розглянути висновок моніторингу Державної аудиторської служби саме по предмету закупівлі генератори. Тож, до вашої уваги висновок аудиторів та помилки замовника під час відкритих торгів на закупівлю генератора, які проводилися згідно з Законом з урахуванням Особливостей, з яким можете ознайомитись у статті «Моніторинги за Особливостями: закупівля генератора».
  5. Статтею 23 Закону визначено, що рішення органу оскарження може бути оскаржене суб’єктом оскарження або замовником до окружного адміністративного суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, протягом 30 днів з дня його оприлюднення в електронній системі закупівель. До 15.12.2022 територіальна юрисдикція на місто Київ поширювалась на Окружний адміністративний суд міста Києва. Проте Законом України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» від 13.12.2022 № 2825-IX (далі — Закон № 2825) постановлено цей суд ліквідувати. Закон № 2825 набрав чинності 15.12.2022. Куди звертатися для оскарження рішення АМКУ, читайте у статті «Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє свою діяльність».

Звертаємо вашу увагу! Редакція порталу Радник слідкує за актуальністю правової бази, оприлюдненої на порталі RADNUK.COM.UA. На цьому тижні нами перевірено на актуальність розділ «Воєнний стан».

Нагадуємо, що на порталі є розділ «Зразки документів», який ми постійно оновлюємо актуальними зразками, що готуємо для вашої зручності. Особливо рекомендуємо звернути увагу на добірку «Приклади документів для проведення відкритих торгів з особливостями», у якій ми зібрали найактуальніші станом на сьогодні зразки.

Слава Україні! Героям Слава!

Більше важливої інформації про закупівлі під час воєнного стану читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Воєнний стан».

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО