Початок нового бюджетного року завжди викликає безліч закупівельних питань, до того ж починаємо ми цей рік, на жаль, в умовах воєнного стану. Група компаній «Радник» підготувала для вас найважливіше за цей тиждень, щоб розібратись у закупівельних нововведеннях:
- Виконання замовниками бюджетного законодавства без порушень передбачає своєчасну реєстрацію в органах Державної казначейської служби України бюджетних зобов’язань, взятих за договорами про закупівлю. У перехідний період з кінця одного бюджетного року на початок нового досить важко дотриматись цих термінів, особливо для договорів, укладених без застосування електронної системи закупівель. З метою полегшення роботи замовникам Міністерством фінансів України затверджено зміни (наказ від 16.12.2022 № 439) стосовно термінів реєстрації бюджетних зобов’язань, сутність яких з конкретними прикладами розглянемо в статті «Реєстрація „прямих“ договорів в органах Казначейства по-новому: аналіз наказу Мінфіну від 16.12.2022 № 439 на прикладах».
- Після попередніх довготривалих дискусій та обговорень на засіданні НКРЕКП 21.12.2022 була прийнята постанова НКРЕКП від 21.12.2022 № 1788 «Про встановлення тарифу на послуги з передачі електричної енергії НЕК „УКРЕНЕРГО“ на 2023 рік» щодо поетапного збільшення тарифу, усього на 40 %, як порівняти з тарифом на 2022 рік. У зв’язку з чим щодо закупівель виникло безліч запитань, які ми розглянули у статті «П’ять запитань щодо збільшення тарифу на передачу електроенергії та дії замовника у зв’язку з цим».
- Згідно з пунктом 44 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою від 12.10.2022 № 1178: переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 3, 5, 6 і 12 частини першої та частиною другою статті 17 Закону. У статті «Як швидко отримати документи переможця для участі в тендері за Особливостями» детально розберемо, що це за документи та яким чином їх отримати.
- Замовник оприлюднює звіт про виконання договору про закупівлю протягом 20 робочих днів з дня закінчення строку дії договору про закупівлю за умови його виконання сторонами або виконання договору про закупівлю, або його розірвання. Останнім днем для звітування про виконання договору про закупівлю у випадку, якщо його строк дії був 31.12.2022 і він є виконаним, буде 27.01.2023. У статті «Звітуємо про виконання договорів вчасно» вкотре поговоримо про звітування про виконання договорів про закупівлю та підіб’ємо підсумки, по яких договорах та коли варто звітувати.
- Як використовувати виключення для укладення прямого договору з Постанови № 1178 та чи може на них поширюватись стаття 631 ЦКУ, і досі залишається актуальним питанням, на яке ми надали відповідь у статті «Добірка запитань щодо винятків по пункту 13 Особливостей».
Звертаємо вашу увагу! Редакція порталу Радник слідкує за актуальністю правової бази, оприлюдненої на порталі RADNUK.COM.UA. На цьому тижні нами перевірено на актуальність розділ «Кодекси».
Нагадуємо, що на порталі є розділ «Зразки документів», який ми постійно оновлюємо актуальними зразками, що готуємо для вашої зручності. Особливо рекомендуємо звернути увагу на добірку «Приклади документів для проведення відкритих торгів з особливостями», у якій ми зібрали найактуальніші станом на сьогодні зразки.
Слава Україні! Героям Слава!
Більше важливої інформації про закупівлі під час воєнного стану читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Воєнний стан».