Найважливіше на закупівельному фронті (до 17.11.2022)

Марія Степічева
1154
18 Листопада 2022
Найважливіше на закупівельному фронті (до 17.11.2022)
1154
18 Листопада 2022

І знову «нова постанова»! Але вже для замовників у сфері оборонних закупівель. Група компаній «Радник», як завжди, тримає руку на пульсі й підготувала для вас найважливіше за цей тиждень, щоб допомогти розібратись у закупівельних нововведеннях:

  1. Надзвичайні обставини, з якими стикнулася наша держава, вимагають швидкого та гнучкого правового регулювання. Однак прийняття нових нормативно-правових актів може призводити до складнощів у правозастосовній практиці. У зв’язку з тим, що в Україні одночасно діють режим  надзвичайної ситуації з метою запобігання поширенню СOVID-19 та режим воєнного стану, виникає невизначеність — якими нормами законодавства повинні керуватися замовники при закупівлі товарів, робіт та послуг, пов’язаних із запобіганням виникненню і поширенню, локалізацією та ліквідацією спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19)? Стаття «COVID-закупівлі: керуємось Постановою від 12.10.2022 № 1178 чи Постановою від 22.09.2021 № 1012?» присвячена подоланню правової невизначеності у замовників при виборі норм права під час дії режиму воєнного стану.
  2. Договір, що укладається в результаті відкритих торгів за Особливостями, є договором про закупівлю в розумінні Закону, однак підстави для зміни його істотних умов значно гнучкіші, аніж ті, що передбачені Законом. Одна з найпопулярніших підстав зміни істотних умов договору про закупівлю — це зміна ціни за одиницю товару у зв’язку з коливанням цін на ринку. Про те, що змінилося у питанні зміни ціни за одиницю товару в разі коливання цін на ринку, розповідаємо у статті «Зміна ціни за одиницю товару в разі коливання цін на ринку за Особливостями».
  3. 15.11.2022 відбулась офіційна публікація в «Урядовому кур’єрі» № 243 від 15.11.2022 постанови № 1275 від 11.11.2022 «Про затвердження особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану» (далі — Постанова № 1275). Отже, 15.11.2022 Постанова № 1275 набрала чинності. У Постанові № 1275 установлено, що оборонні закупівлі товарів, робіт і послуг, що розпочаті до набрання чинності цією постановою, завершуються в порядку, що діяв до набрання чинності цією постановою. Більш детально про цю новину читайте у статті «Нова Постанова № 1275 про особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану набрала чинності».
  4. В умовах масової атаки з боку рф об’єктів енергетичної інфраструктури, що призвела до дефіциту потужності в енергосистемі України, та змін у законодавстві, націлених на стабілізацію ситуації у сфері постачання електричної енергії за вільними цінами, маємо сміливість сформулювати рекомендації щодо планування закупівлі електричної енергії у статті «Практичні аспекти планування закупівлі електричної енергії під час дії воєнного стану після прийняття Особливостей».
  5. Виникли складнощі з використанням реєстру природних монополій? Вам допоможе стаття «АМКУ щодо реєстру природних монополій + зразок листа-звернення».

Звертаємо вашу увагу, 15.11.2022 постанова Уряду № 169 втратила чинність! Редакція порталу Радник слідкує за актуальністю правової бази, оприлюдненої на порталі RADNUK.COM.UA. На цьому тижні нами перевірено на актуальність розділ  «ДАСУ: перевірки й повноваження».

Нагадуємо, що на порталі є розділ «Зразки документів», який ми постійно оновлюємо актуальними зразками, що готуємо для вашої зручності. Особливо рекомендуємо звернути увагу на добірку «Приклади документів для проведення відкритих торгів з особливостями», у якій ми зібрали найактуальніші станом на сьогодні зразки.

Слава Україні! Героям Слава!

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО