Найважливіше на закупівельному фронті (до 15.09.2022)

Марія Степічева
1620
16 Вересня 2022
Найважливіше на закупівельному фронті (до 15.09.2022)
1620
16 Вересня 2022

Закупівельна спільнота завмерла в очікуванні «нової постанови», а ми не завмираємо та, як завжди, інтенсивно працюємо саме для вас. Група компаній «Радник» підготувала для вас найважливіше за цей тиждень:

  1. Уся закупівельна спільнота слідкувала й очікувала прийняття й набрання чинності Законом про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та інших законів України щодо здійснення оборонних та публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану № 2526 від 16.08.2022 (далі — Закон № 2526), але після того як 10 вересня цей Закон № 2526 набрав чинності, у групах Радника в телеграмі і вайбері з’явилось ще більше питань і занепокоєння. Тому, щоб заспокоїти й допомогти закупівельній спільноті, вирішили одразу відповісти на п’ять запитань, які стосуються нововведень, у статті «Відповіді на п’ять найгарячіших запитань щодо внесення змін до Закону про закупівлі від 10.09.2022».
  2. Законодавство у сфері публічних закупівель мінливе, утім, ми впевнені, що закупівельна громада не тільки стресостійка, але й уміє в правовому полі пристосовуватись до всіх законодавчих змін. Але, як то кажуть, обізнаний — значить озброєний. Тож, чого очікувати закупівельній спільноті найближчим часом, які можливі зміни відбудуться в закупівельному процесі, дізнатись нам допоможе заступниця Міністра економіки України Надія Бігун в «Інтерв’ю із заступницею Міністра економіки щодо майбутніх змін у закупівельному світі».
  3. У той час як Збройні сили України мужньо ведуть запеклі бої за відновлення територіальної цілісності та суверенітету нашої держави, на «енергетичному фронті» також неспокійно. Діяльність постачальників електричної енергії кожного дня супроводжується новими ризиками та викликами. Криза неплатежів, затримка бюджетного фінансування, зростання ставок та тарифів банківських установ та підприємств, які забезпечують функціонування ринку електричної енергії, непередбачувані зміни в законодавстві — сукупність усіх цих зазначених чинників ускладнює роботу постачальників, замовників та значно збільшує кількість випадків дострокового розірвання договорів про постачання електричної енергії. Питання від замовників з приводу електричної енергії нескінченні, і щоб вкотре на них отримати відповідь, пропонуємо ознайомитись зі статтею «Важливі аспекти здійснення закупівлі електричної енергії під час дії воєнного стану».
  4. Законом України від 16.12.2021 № 1977-ІХ «Про внесення змін до Закону України „Про публічні закупівлі“» щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості» до закупівельного законодавства додано нове поняття «ступінь локалізації виробництва» та вимогу враховувати цей показник протягом найближчих 10 років у разі закупівлі низки високотехнологічних товарів на суму від 200 тис. грн. Для того щоб розібратись у цьому понятті і здійснювати «локалізовані» закупівлі правомірно, радимо ознайомитись зі статтею «Локалізація: окремі вимоги й міжнародні зобов’язання. Бонус — таблиці замовнику з необхідними угодами з пороговими значеннями».
  5. Законом України «Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та інших законодавчих актів України щодо здійснення оборонних та публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану» внесено зміни до Закону України «Про публічні закупівлі». Змінами, зокрема, передбачено, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз. Водночас законотворцем не конкретизовано, за яким алгоритмом дій працювати замовникам до прийняття Кабміном відповідного порядку здійснення закупівель. Розберемось у цьому актуальному питанні у статті «За яким нормативно-правовим актом працювати після внесення змін до Закону України „Про публічні закупівлі“ в частині повноважень КМУ?».

Нагадуємо, що на порталі є розділ «Зразки документів», який ми постійно оновлюємо актуальними зразками, які готуємо для вашої зручності.

Слава Україні! Героям Слава!

Більше важливої інформації про закупівлі під час воєнного стану читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Воєнний стан».

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО