У групи компаній «Радник» немає часу на осінній смуток, оскільки ми щоденно аналізуємо закупівельні зміни й готуємо для вас корисні матеріали, що допомагають вирішувати ваші складні закупівельні ситуації. Тож, Радник вкотре підготував для вас найважливіше за цей тиждень:
- Прямо зараз хтось шалено шукає відповіді на хвилюючі закупівельні питання в Інтернеті, хтось у відкритих групах у соцмережах намагається знайти відповіді щодо останніх змін у законодавстві. А хтось взагалі не хвилюється, бо є передплатником Радника і знає, що саме він отримає вчасну й кваліфіковану закупівельну допомогу. Ми вже проаналізували проєкт «нової постанови» та готові поділитися з вами, чого очікувати від планування за її нормами у статті «Планування закупівель „за Особливостями“».
- Ви краще сприймаєте інформацію, подивившись відео? У вас немає часу перечитувати статті? Вам потрібно розібратися в певній темі швидко та не витрачати багато часу? Є гарна пропозиція! Вам сподобається поглиблювати свої знання, переглядаючи семінари, навчання та інші закупівельні ролики на порталі RADNUK.COM.UA. Спеціально для вас Радник розробив новий розділ «Відеодопомога». «Відеодопомога» — це збірник відеоматеріалів, які допоможуть замовникам провести закупівлю вчасно та без порушень, а учасникам — успішно взяти участь та перемогти! Стаття «Відеодопомога від Радника» підкаже вам, де знайти цей новий розділ.
- Уже приблизно місяць спільнота сфери публічних закупівель обговорює проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (далі — Особливості), який Мінекономіки опублікувало для обговорення. Кожен може взяти участь в опитуванні «Чи підтримуєте Ви даний проект документу?», а також обговорити проєкти документів на офіційному сайті Мінекономіки. Тому для того, щоб вам допомогти та підготувати до можливих алгоритмів закупівель за Особливостями, підготували для вас алгоритм скорочених відкритих торгів за проєктом Особливостей, який ви знайдете у статті «Алгоритм скорочених відкритих торгів за проєктом нової постанови про особливості».
- Через воєнний стан в Україні ДП «Прозорро» внесло тимчасові зміни для замовників оборонної сфери в електронній системі закупівель та здійснило доопрацювання, а саме приховало в електронній системі закупівель інформацію про державних замовників у сфері оборони. Тепер у системі «Рrozorro» та майданчиках можна побачити закупівлі з дописом «Тимчасово замасковано, щоб русня не підглядала». Щоб дізнатися, чиї закупівлі приховали, читайте статтю «Чотири нюанси про „зашифровані“ оборонні закупівлі: що потрібно знати постачальнику».
- Мабуть, кожен замовник принаймні раз за свою діяльність стикався із ситуацією неналежного виконання переможцями процедур закупівель узятих на себе зобов’язань. Замовник, як одна із відповідальних сторін, турбується про забезпечення потреб підприємства та безперебійної його роботи, великий шлях пройдено ним, щоб оголосити публічну закупівлю, натомість нерідко зустрічається така категорія учасників, які намагаються взяти участь у якомога більшій кількості закупівель із почуттям: «а раптом я виграю, а там щось вигадаємо», без впевненості у своїй можливості добросовісно виконати умови договору. Як же убезпечити себе від таких неприємностей? Сформували для вас корисні тези та поради у статті «Як замовнику вберегтись від неприємних „сюрпризів“ з боку постачальника?».
Звертаємо вашу увагу! Редакція порталу «Радник у сфері публічних закупівель» слідкує за актуальністю правової бази, оприлюдненої на порталі RADNUK.COM.UA. На цьому тижні нами перевірено на актуальність розділ «Кодекси».
Нагадуємо, що на порталі є розділ «Зразки документів», який ми постійно оновлюємо актуальними зразками, які готуємо для вашої зручності.
Слава Україні! Героям Слава!
Більше важливої інформації про закупівлі під час воєнного стану читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Воєнний стан».