Уже другий тиждень поспіль ми працюємо за Постановою № 1178 про затвердження особливостей здійснення закупівель і готуємо все більше й більше корисних матеріалів про застосування цих особливостей і не тільки. І цей тиждень, навіть попри складні обставини, не став виключенням. Група компаній «Радник», як завжди, підготувала для вас найважливіше за цей тиждень, що допоможе розібратись у закупівельних нововведеннях:
- З набранням чинності 19 жовтня поточного року постановою Уряду від 12.10.2022 № 1178 у закупівельній спільноті з’явилися суперечки, від якої вартості по допорогових сумах звітувати і в які строки. Тому у статті «Чому до 100 тис. грн, 200 тис. грн та 1,5 млн грн краще публікувати звіт без ЕЗС» допомагаємо уникнути таких спірних питань.
- Очікується, що Особливості покладуть край невизначеності у сфері публічних закупівель і безкінечним дебатам на тему, яким же нормативно-правовим актом слід керуватися замовникам при виборі способу закупівлі та що кому буде за неправильний вибір. Надзвичайно важливим є розібратись із питанням практичного застосування вартісних меж закупівель, що визначені Особливостями, зрозуміти, чи сумувати закупівлю за Особливостями з раніше здійсненими закупівлями за Законом, та визначитись, чи можна ділити закупівлі в розрізі структурних підрозділів. Відповіді на ці питання ви знайдете у статті «Сім практичних питань про планування закупівель за Особливостями».
- Щоб і надалі вдосконалюватись у закупівлях, редакція порталу RADNUK.COM.UA спільно з майданчиком ZAKUPKI.PROM підготувала для вас вебінар «Технічна реалізація відкритих торгів за особливостями», запис якого доступний у статті «Технічна реалізація відкритих торгів за особливостями: вебінар».
- Як уже говорили вище, з 19.10.2022 набула чинності постанова Кабміну від 12.10.2022 № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України „Про публічні закупівлі“, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», тож, продовжуємо розбиратись з усіма тонкощами та нюансами її практичного застосування. У статті «Огляд підстав для закупівлі без застосування відкритих торгів та / або електронного каталогу з 19.10.2022» пропонуємо звернути увагу на так звані виключення, виокремлені Кабміном для замовників у певних випадках.
- Щоденно замовники й учасники сфери публічних закупівель допомагають одне одному в таких соцмережах та месенджерах, як Viber, Telegram та Facebook. Тож, ми зібрали п’ять найпоширеніших запитань у соцмережах «Радника в сфері державних закупівель» у статті «П’ять поширених запитань із соцмереж щодо закупівель: документи уповноваженої, закупівля газу, закупівлі за Особливостями», для того щоб ви могли так само дізнатись на них відповіді.
- Якщо ви закуповуєте тверде паливо, бензин, дизельне пальне, природний газ, газ скраплений для автомобільного транспорту, газ скраплений для комунально-побутового споживання та промислових цілей, електричну енергію — стаття «Національні стандарти для відповідного предмета закупівлі, щоби дійсно дотриматись пункту 29 Особливостей» для вас. Бо саме тут ви отримаєте перелік чинних національних стандартів щодо кожного з цих предметів закупівель.
Звертаємо вашу увагу! Редакція порталу «Радник» слідкує за актуальністю правової бази, оприлюдненої на порталі RADNUK.COM.UA. На цьому тижні нами перевірено на актуальність розділ «COVID-19».
Нагадуємо, що на порталі є розділ «Зразки документів», який ми постійно оновлюємо актуальними зразками, які готуємо для вашої зручності. Особливо рекомендуємо звернути увагу на добірку «Приклади документів для проведення відкритих торгів з особливостями», у якій ми зібрали найактуальніші станом на сьогодні зразки.
Слава Україні! Героям Слава!
Більше важливої інформації про закупівлі під час воєнного стану читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Воєнний стан».