Найголовніше за тиждень (до 19.04.2024)

Лілія Груздо
372
20 Квітня 2024
Найголовніше за тиждень (до 19.04.2024)
372
20 Квітня 2024

За традицією, підготували для вас добірку найактуальніших статей тижня, щоб ви нічого не пропустили й організували свою діяльність ефективно і якісно.

  • У разі внесення змін до тендерної документації строк для подання тендерних пропозицій продовжується замовником в електронній системі закупівель, а саме в оголошенні про проведення відкритих торгів, таким чином, щоб з моменту внесення змін до тендерної документації до закінчення кінцевого строку подання тендерних пропозицій залишалося не менше чотирьох днів. Однією з підстав для внесення змін до тендерної документації є власна ініціатива замовника. Така ситуація може виникнути у разі, якщо замовник припустився помилки в тендерній документації. Як діяти в такій ситуації, розказуємо у статті «Помилка в тендерній документації: що робити?».
  • Технічна інвентаризація проводиться з метою визначення складу, фактичної площі, об’єму, технічного стану та / або змін зазначених характеристик за певний період часу із виготовленням відповідних документів (матеріалів технічної інвентаризації, технічного паспорта) з використанням Реєстру будівельної діяльності. Вводяться чіткі правила формування технічних паспортів та інших документів щодо нерухомості. Документообіг здійснюватиметься в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва, а тому буде прозорим та унеможливить стороннє втручання. Чітка процедура технічної інвентаризації також спростить комунікацію між фізичними, юридичними особами та органами державної та місцевої влади. Якщо у замовника виникає необхідність виготовлення технічного паспорта, то рекомендуємо ознайомитися зі статтею, де детально розглядаємо особливості такого предмета закупівлі «Технічний паспорт у будівництві: що потрібно знати перед здійсненням закупівлі?».
  • Замовник самостійно та безоплатно через авторизований електронний майданчик оприлюднює в електронній системі закупівель відповідно до Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 11.06.2020 № 1082, та особливостей оголошення про проведення відкритих торгів та тендерну документацію: на закупівлю товарів, послуг — не пізніше ніж за сім днів, на закупівлю робіт — не пізніше ніж за 14 днів до кінцевого строку подання тендерних пропозицій. Саме так відтепер замовники повинні відраховувати строки подання тендерних пропозицій під час проведення відкритих торгів. У статті «Алгоритм проведення відкритих торгів за Особливостями з урахуванням змін від 09.04.2024» наводимо оновлений алгоритм проведення відкритих торгів.
  • Пунктом 12 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування передбачено, що у запиті пропозицій постачальників щодо предмета закупівлі товару, вартість якого є меншою ніж 500 тис. грн, замовник може визначити інформацію про характеристики товару та їх допустимі значення в межах специфікації товару, визначеної адміністратором електронного каталогу. А запит пропозицій постачальників щодо предмета закупівлі товару, вартість якого дорівнює або перевищує 500 тис. грн, здійснюється відповідно до специфікації товару, сформованої адміністратором електронного каталогу, яка не передбачає можливості замовника самостійно визначати інформацію про характеристики товару та їх допустимі значення. Замовники повинні пам’ятати, що правом самостійного налаштування вони можуть скористатись виключно у випадку, якщо вартість товару є меншою ніж 500 тис. грн. Як підібрати специфікації товару (профілю товару) під час закупівель продуктів харчування, розказуємо у статті «Деякі поради щодо закупівель продуктів харчування в Прозорро Маркет».
  • У частині 3 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» вказано, що тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації. Отже, окрім встановлення вимог до учасників, які прямо передбачені законодавством, замовник також має право встановлювати й інші вимоги/умови, які замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації. На що необхідно звернути увагу при встановленні інших вимог / умов в тендерній документації, які замовник вважає за необхідне включити, та як це все згрупувати та передбачити в тендерній документації, розглянули у статті «Інша інформація, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації».

Наостанок зазначимо, що передплатники порталу мають можливість завантажити зразки документів, зокрема договору про закупівлю продуктів харчування.

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО