Найголовніше за тиждень (до 13.12.2024)

Катерина Плашенко
378
14 Грудня 2024
Найголовніше за тиждень (до 13.12.2024)
378
14 Грудня 2024

Цього разу пропонуємо добірку статей, у яких ми розкриваємо питання бюджетних зобов’язань, порядку їх реєстрації та обліку, детально аналізуємо тристоронній договір у публічних закупівлях, нагадуємо, що примірна тендерна документація має рекомендаційний характер, звертаємо увагу, що тепер необхідно обов’язково зазначати кваліфікаційні критерії в ЕСЗ, та вивчаємо практику органів фінансового контролю щодо виконання замовниками норм «прозорого будівництва».

  • Замовники за укладеними договорами про закупівлю реєструють бюджетні та бюджетні фінансові зобов’язання в органах Казначейства. Для цього необхідно подати до органів Казначейства документи, що підтверджують факт узяття бюджетних зобов’язань (договір про закупівлю) та бюджетних фінансових зобов’язань (видаткова накладна на отримання товару, акт наданих послуг, виконаних робіт тощо). Необхідно пам’ятати про обов’язковість дотримання обмежень, що встановлені бюджетним законодавством, при реєстрації бюджетних зобов’язань. У разі порушення замовниками бюджетного законодавства, зокрема допущення випадків, наведених у пункті 2.10 Порядку № 309, органи Казначейства застосовують заходи впливу у вигляді попереджень. Докладніше — у статті «Бюджетні зобов’язання: порядок їх реєстрації та обліку».
  • Тристоронній договір з урахуванням положень ЦКУ є видом багатостороннього договору, до якого застосовуються загальні положення про договір, якщо це не суперечить багатосторонньому характеру цього договору, та згідно з яким сторони наділені відповідними правами та обов’язками. Чи підпадають під норми Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) правовідносини, що не передбачають оплату безпосередньо замовником за придбаний товар, виконані роботи чи надані послуги згідно з договором про закупівлю в розумінні Закону, при цьому передбачають залучення третьої сторони, котра здійснюватиме оплату таких товарів, робіт і послуг? Поняття тристороннього договору, особливості придбання замовником товарів, робіт, послуг та укладення договору про закупівлю, джерело фінансування та його види розглянули у статті «Тристоронній договір у закупівельній сфері».
  • 06.12.2024 Мінекономіки наказом № 27593 затвердило примірну тендерну документацію для процедури закупівлі відкриті торги. При цьому примірна тендерна документація має рекомендаційний характер. Уповноважена особа самостійно формує тендерну документацію відповідно до вимог чинного законодавства, а такий допоміжний документ від Мінекономіки може стати чудовим орієнтиром, щоб підготувати якісну тендерну документацію. Більше — у матеріалі «Зверніть увагу! Нова тендерна документація від Мінекономіки є примірною, а не типовою».
  • З 02.12.2024 в системі необхідно обов’язково зазначати кваліфікаційні критерії при проведенні закупівель робіт чи послуг. Такі дані обов’язкові при заповненні форми відкритих торгів з особливостями, з публікацією англійською мовою, для закупівель енергосервісу та при проведенні закупівель за допомогою рамкових угод. Читайте докладніше у статті «Кваліфікаційні критерії: зміни в системі та дії замовників».
  • Закон з урахуванням внесених змін від 23.10.2024, зокрема, визначає, що невід’ємними додатками до договору про закупівлю послуг з поточного ремонту, робіт з будівництва нових, розширення, реконструкції, капітального ремонту та реставрації існуючих об’єктів і споруд виробничого та невиробничого призначення є документи, які містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси. Аудитори вже активно розпочали перевірки закупівель на відповідність нормам «прозорого будівництва» та перевіряють наявність документів, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси. Які порушення встановлює Держаудитслужба, ви дізнаєтесь із матеріалу «ДАСУ перевіряє виконання норм щодо „прозорого будівництва“».

Можете скористатися взірцем наказу про призначення уповноважених осіб та розмежування їхніх повноважень і обов’язків.

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО