Найголовніше за тиждень (до 12.07.2024)

Редакція
831
13 Липня 2024
Найголовніше за тиждень (до 12.07.2024)
831
13 Липня 2024

Найголовнішою подією у сфері публічних закупівель цього тижня стало внесення чергових змін, вже двадцять третіх, до Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості). Фахівці групи компаній «Радник» підготували порівняльну таблицю останніх змін, варіанти, як можна сформувати додатки до тендерної документації згідно з останніми змінами до Особливостей, та багато інших цікавих матеріалів. Пропонуємо ознайомитися з добіркою найактуальніших статей за тиждень.

  • 09.07.2024 постанова КМУ від 05.07.2024 № 782, яка вносить двадцять треті зміни до Особливостей, набула чинності (окрім деяких положень, які набувають чинності 01.09.2024). Зокрема, з 09.07.2024 тендерна документація повинна містити перелік документів та/або інформації, які подаються учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції, та перелік документів та/або інформації, які подаються переможцем процедури закупівлі. Зазначені переліки оформляються як окремі додатки до тендерної документації. Детально про внесені зміни читайте у статті «Порівняльна таблиця двадцять третіх змін до Особливостей № 1178».
  • Закупівлі, розпочаті до 09.07.2024, завершуються в порядку, що діяв до набрання чинності цими змінами. Закупівлі, оголошені з цієї дати, вже повинні мати окремі додатки до тендерної документації для учасників і переможців, де міститься перелік документів та/або інформації, які мають бути подані на такий тендер. У матеріалі «Як правильно сформувати додатки до ТД згідно з останніми змінами до Особливостей + приклад» ми пропонуємо два варіанти, як можна сформувати додатки до ТД згідно з останніми змінами до Особливостей.
  • Відомості з Реєстру боржників підтверджують наявність підстави для відмови, виходячи з редакції пункту 8 частини 1 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) та підпункту 8 пункту 47 Особливостей, тобто визнання особи банкрутом та відкриття щодо неї ліквідаційної процедури. Відповідно до пункту 4 Порядку функціонування автоматизованої системи «Банкрутство та неплатоспроможність», затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 18.02.2020 № 594/5, автоматизована система «Банкрутство та неплатоспроможність», у яку входить і Реєстр боржників, вводиться в промислову експлуатацію з дня опублікування на офіційному вебсайті Міністерства юстиції України оголошення про створення та забезпечення функціонування автоматизованої системи «Банкрутство та неплатоспроможність». Станом на зараз такого оголошення не опубліковано, проте планується до кінця липня 2024 року. Більше — у статті «Відомості з Єдиного реєстру боржників, відносно яких відкрито провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність)».
  • Поняття «посадова особа» та «службова особа» в публічних закупівлях зустрічаються досить часто. При цьому поняття «посадова особа» і «службова особа» використовуються в Конституції України (статті 19, 40, 56) і в законодавчих актах України, таких, зокрема, як Кодекс України про адміністративні правопорушення, Кримінальний кодекс України. Водночас згідно з пунктом 35 частини 1 статті 1 Закону уповноважена особа (особи) — службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі / спрощених закупівель згідно з цим Законом на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту). Детальніше — у статті «Посадова та службова особи: хто вони».
  • Помилка в КЕКВ та які дії замовника, чи обов’язково розривати договір про закупівлю? Як бути замовнику, який виявив, що КЕКВ вказано неправильно? Якщо ви виявили після підписання договору про закупівлю, що КЕКВ у річному плані вказано неправильно, ви можете не розривати такий договір. Тобто якщо видатки передбачено провести не за тим КЕКВ, що вказаний у річному плані, замовник має право внести відповідні зміни до річного плану. Детальніше — у матеріалі «Помилка в КЕКВ: як бути?».

Нагадуємо, що кожен передплатник порталу має можливість скористатися зразком Тендерної документації (за Особливостями зі змінами, варіант 1).

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО